Практичне заняття. Як давньогрецька міфологія і релігія відображали світосприйняття людей
- 25-04-2022, 23:10
- 416
6 Клас , Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз
6 Клас , Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз
Об’єднайтесь у 5-6 малих груп й оберіть одне із завдань, яке потрібно виконати на основі тексту й ілюстрацій. Завершуючи роботу в групах, ознайомте однокласників з результатами ваших досліджень.
Завдання 1. Заповніть у зошиті таблицю «Боги стародавніх греків».
Завдання 2. Поясніть, які уявлення давніх греків про навколишній світ та особливості їхнього способу життя відображувались у міфології.
Завдання 3. Поясніть, у чому полягає особливість релігії стародавніх греків. Що подібне, а що — відмінне в релігійних віруваннях стародавніх греків та інших відомих вам народів давнини?
Завдання 4. Розгляньте малюнки і порівняйте, як зображували своїх богів греки, єгиптяни та мешканці Індії.
Завдання 5. Поясніть, яку інформацію можна одержати про богів з їхніх зображень. Наведіть приклади.
Завдання 6. Розкажіть, якими людськими рисами наділяли греки своїх богів. Наведіть приклади.
Давньогрецький міф про створення світу оповідає, що спочатку земля, вода і небо не існували окремо. Усе це перебувало в стані хаосу, безладдя. Згодом із цього хаосу виділились Земля — Гея і Небо — Уран. Це було перше покоління богів. Потім світом стали правити їхні діти — могутні титани, боги диких сил природи. У титанів владу забрали молодші боги, які встановили у світі закон і порядок. Ці боги, за уявленнями греків, жили на горі Олімп, що на півночі Греції, і тому називались олімпійськими.
Увесь світ поділили між собою три брати — Зевс, Посейдон, Аїд, а також їхні нащадки.
Посейдон
Зевс
Аїд
Аполлон
Артеміда
Афіна
Ніка
Гефест
Деметра
Діоніс
Гермес
Афродіта
Наймогутнішим із олімпійських богів був Зевс. Греки вважали, що він дав жителям Землі закони та карає їхніх порушників. Посейдон, могутній морський цар, вважався покровителем мореплавства, богом вологи та стихійних сил природи. Його палац був на дні морському. Повелитель царства мертвих — Аїд. Йому належали надра землі з усіма скарбами. Греки вірили, що після смерті душа людини потрапляє в підземне царство Аїда.
Прекрасний Аполлон — бог сонячного світла і цілительства, покровитель краси та поезії. Під його владою перебували дев’ять муз, покровительок мистецтв і наук. Богом вогню та ковальства був Гефест, богинею краси та кохання — народжена з морської піни Афродіта. Сестра Аполлона — Артеміда — богиня полювання, покровителька лісів.
Дочка Зевса Афіна вважалася богинею мудрості, покровителькою ремесел і наук, захисницею міст. Стародавні греки вірили, що ніхто не здатний її перемогти в бою. Постійною супутницею Афіни була богиня перемоги — Ніка.
Вісником богів був Гермес. Він вважався богом торгівлі, покровителем усіх хитрих та енергійних людей.
Великою пошаною в грецьких селян користувалися боги землеробства. Особливо поважались Деметра — богиня хлібних колосків, покровителька землеробства і родючості, та Діоніс — бог виноградарства і виноробства.
Крім загальногрецьких богів, у кожній області країни були ще місцеві божества, які населяли ліси, джерела, луки і гори. Богинь джерел — німф — зображували у вигляді веселих та безжурних чарівних дівчат. Сатири (лісові божества) — це дивовижні старці, укриті шерстю, з копитами та козлячими рогами.
Хоча стародавні греки уявляли своїх богів безсмертними та всесильними, проте олімпійці не були вільні від нещасть, бо над ними, як і над людьми, панувала неминуча доля.
Подібна релігія, заснована на поклонінні багатьом богам, котрі уособлюють сили природи, називається язичництвом.
Так давньогрецька міфологія, відтворюючи релігійні уявлення еллінів, відображала їхнє світосприйняття.
Обговоріть на основі повідомлень, яких людей прославляли грецькі міфи про героїв.
Перевірте засвоєне на уроці
Обговоріть у загальному колі: «Сьогодні на уроці мені було цікаво дізнатись ...; я розповім батькам і друзям про ...».
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
Коментарі (0)