Навчання і виховання
- 6-04-2022, 13:23
- 434
7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна
Навчання і виховання
У Візантії престижною вважалася чиновницька кар’єра. Вона потребувала високої освіченості, що заохочувало молодь до навчання.
Освіта була доступною не всім, бо державних шкіл налічувалося небагато, церковні та монастирські готували лише духовенство, а приватні були платними. До того ж книги (їх писали на пергаменті) були розкішшю, не кожен міг їх придбати. Все ж грамотних серед простого люду у Візантії нараховувалося більше, ніж на Заході.
На твою думку, чому грамота набула більшого поширення у Візантії, ніж на Заході?
Селяни віддавали своїх синів у науку до майстра в місто. Частина аристократів давала своїм дітям вищу освіту, але більшість готувала своїх синів до військової кар’єри і не обтяжувала їх науками. Навчалися діти по-різному: одні — сумлінно, інші — більше любили «тусуватися», відвідувати спортивні змагання, гулянки, бродити знічев’я вулицями тощо.
Дівчаток вчили одного — як бути жінкою та матір’ю, їхню свободу обмежували. Появі на світ дівчинки раділи менше, ніж хлопчика.
Сяку-таку освіту можна було здобути будь-де, а добру — лише в Константинополі. Тому «другий Рим», немов магніт, притягував до себе молодь з усіх куточків імперії.
Коментарі (0)