Як було організовано життя суспільства за первісних часів (відповіді)
- 20-01-2023, 16:06
- 249
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014
§ 5. ЯК БУЛО ОРГАНІЗОВАНО ЖИТТЯ СУСПІЛЬСТВА ЗА ПЕРВІСНИХ ЧАСІВ
Сторінка 24
Сторінка 24
1. Що таке родова община?
Родова община - група людей-родичів, які вважали себе нащадками спільного предка, вели спільне господарство і жили разом.
2. Кому в родовій общині належали запаси їжі та майно?
Житло, вогнище, запаси дров, їжі, шкіри тварин - все це майно було спільним. Усі родичі мали право на частку в мисливській здобичі кожного.
3. Як виникли племена?
Наприклад, на одній території проживало кілька родових общин, які спілкувалися однією мовою і мали спільні звичаї та вірування. Для того, щоб легше було добувати їжу, полювати, захищатися від інших племен, родові общини об’єднувалися в племена.
4. Як відбувся перехід від родової общини до сусідської?
Родові общини землеробів і скотарів час від часу переселялись у пошуках кращих земель, пасовищ. Почалися сутички і навіть справжні війни між племенами за продукти землеробства, скотарства, ремісничі вироби і дорогоцінні метали. Унаслідок переселень і воєн відбувалося перемішування племен і родів. Тепер в одному поселенні жили вже не лише родичі, ай люди, які не належали до цього роду, а були лише сусідами. Так сформувалися сусідські общини.
5. Чи могла окрема сім’я вижити за первісних часів? Сформулюйте докази «за» і «проти», запишіть їх у таблицю.
6. Проаналізуйте, як змінилося життя окремої сім'ї в сусідській общині.
Розвиток землеробства, скотарства та ремесла вплинув і на відносини між людьми. Використовуючи плуг, у який запрягали биків чи віслюків, обробити ділянку землі вже могла й одна сім’я. Відтепер кожна з них мала можливість жити і працювати самостійно. Хоча члени однієї общини продовжували допомагати одне одному, проте сімейні зв’язки поступово ставали міцнішими, ніж общинні.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)