Войти
Закрыть

У чому сутність еллінізму й особливості елліністичних держав (відповіді)

ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014

 
§ 40. У ЧОМУ СУТНІСТЬ ЕЛЛІНІЗМУ Й ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЛІНІСТИЧНИХ ДЕРЖАВ
Сторінка 185
2. Назвіть хронологічні межі елліністичного етапу в історії Стародавнього світу.
Елліністичний етап, або Еллінізм етап в історії країн Східного Середземномор’я з часу походів Александра Македонського (334-323 рр. до н. е.) до завоювання цих країн Римом, що завершився ЗО РОКУ до н. е. підпорядкуванням Єгипту. 
3. Чому імперія Александра Македонського швидко розпалася після його смерті?
Держава Александра Македонського була створена силою зброї, в результаті багаточисельних війн. Такі держави ніколи довго в історії не існували. Римська імперія воювала за території, підкорені македонянами. Були багаточисельні народні повстання в землях імперії проти порарадителів. Підкорені народи прагнули свободи і визволення. 
4. Як змінився грецький світ у наслідок завоювань Александра?
Після Александра Македонського грецький світ змінився. Його кордони розширились, оскільки багато греків переселились на Схід у міста, засновані великим полководцем і його наступниками. Через 100 років після походу Александра в Малій Азії, Сирії,
Єгипті проживало більше греків, ніж у Європі. Цей період учені назвали еллінізмом.
В епоху еллінізму грецька мова перетворилася на мову міжнародного спілкування.
В елліністичних державах поширювались не тільки мова, ай спосіб життя греків. При палацах елліністичних правителів творили грецькі скульптори, поети, філософи. У нових містах будували гімнасії й театри, іподроми й стадіони. У Єгипті й Вавилоні, Фінікії й Середній Азії поширилася грецька релігія. Скрізь зводилися храми на честь Зевса, Афіни, Аполлона. Грецька і місцеві релігії настільки перемішалися, що люди молилися й приносили жертви одночасно Осірісу й Посейдону, Мардуку й Артеміді. Бурхливо розвивалася торгівля. Усю Передню Азію перетинали караванні шляхи, облаштовані спеціальними помешканнями для купців, колодязями й охороною. Морськими шляхами східні товари поширювались на все Середземномор'я та Причорномор’я.
Отже, взаємодія грецького і східного світів була дуже різнобічною і стосувалася не лише культури, а й державного управління, способу життя людей, військової справи тощо. Тому вчені часто називають цей період «зустріччю цивілізацій».
5. Розкрийте значення поняття «еллінізм» та охарактеризуйте цю добу.
Еллінізм - період в історії Середземномор'я, в першу чергу східного, що тривав з часу смерті Олександра Македонського (323 до н. е.) Поняття "еллінізм" означає поширення античної цивілізації на величезні області традиційних східних цивілізацій - єгипетську, вавилонську, тощо. Особливістю елліністичного періоду стало широке поширення грецької мови і культури на територіях, що увійшли до складу держав діадохів, які утворилися після смерті
Олександра Македонського на завойованих їм територіях, і взаємопроникнення грецької та східних - в першу чергу перської - культур, а також виникненням класичного рабства. Через 100 років після походу Александра в Малій Азії, Сирії, Єгипті проживало більше греків, ніж у Європі.
В епоху еллінізму грецька мова перетворилася на мову міжнародного спілкування.
В елліністичних державах поширювались не тільки мова, ай спосіб життя греків. При палацах елліністичних правителів творили грецькі скульптори, поети, філософи. У нових містах будували гімнасії й театри, іподроми й стадіони. У Єгипті й Вави лоні, Фінікії й Середній Азії поширилася грецька релігія. Скрізь зводилися храми на честь Зевса, Афіни, Аполлона. Грецька і місцеві релігії настільки перемішалися
Отже, взаємодія грецького і східного світів була дуже різнобічною і стосувалася не лише культури, а й державного управління, способу життя людей, військової справи тощо. Тому вчені часто називають цей період «зустріччю цивілізацій».
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація