Давня Індія (відповіді)
- 21-01-2023, 01:01
- 226
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014
§ 19. Давня Індія
Сторінка 102 Оцініть себе
1. Де й коли виникла перша цивілізація в Індії? Які території належали території Маур'їв?
Відповідь:
Давня Індія була розташована на півдні Азії, за Гімалайськими горами. Наприкінці 4 ст. до н. е. владу в Магадзі захопив Чандрагупта Маур’я. За правління онука Чандрагупти - Ашоки - під владою царів Магадги опинилася майже вся Індія. Долину ж Інду загарбали перські царі.
2. Витлумачте поняття: Веди, арії, дхарма, раджа.
Відповідь:
Веди - збірники священних гімнів на честь арійських богів. Арії - племена індоарійців, котрі вийшли на землі Індії з Ірану близько 1500 р. до. н.е.
Дхарма - «те, на чому тримається світ»: «закон істини», «засади, підвалини» - правила, дотримання яких є передумовою загального порядку.
Раджа - цар, який був верховним розпорядником всієї землі.
3. Які зміни відбулися в Індії з приходом арійських племен? Як виникла імперія Маурїв?
Відповідь:
У давнину Індію називали Ар’явартою - «країною аріїв». Племена індоарійців (аріїв) прийшли на землі Індії з Ірану близько 1500 р. до н. е. За допомогою залізних знарядь праці вони вирубували хащі, осушували мочарі, будували іригаційні системи. Поступово в долині Гангу з’явилися міста.
У середині 1 тисячоліття до н. е. в долині Гангу виникло понад півтора десятка нових держав. Царі (раджі) були верховними розпорядниками всієї землі. Вони командували військом, очолювали управління та вважалися охоронцями дхарми. З-поміж тогочасних держав найсильнішими були царства Кошала та Магадга. Наприкінці 4 ст. до н. е. владу в Магадзі захопив Чандрагупта Маур’я.
4. Якими діяннями уславився цар Ашока?
Відповідь:
За правління Ашоки в Індії утвердився буддизм. Щоправда, Ашока беззастережно прийняв лише вчення про дхарму. Надаючи буддійським громадам особисте заступництво, Ашока не перетворив буддизм на державну релігію.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)