Войти
Закрыть

Початок Великого переселення народів та падіння Західної Римської імперії (відповіді)

ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019

 
§ 49. ПОЧАТОК ВЕЛИКОГО ПЕРЕСЕЛЕННЯ НАРОДІВ ТА ПАДІННЯ ЗАХІДНОЇ РИМСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
Оцініть себе
1. Скільки минуло років від заснування Рима до остаточного падіння Західної Римської імперії?
753 р. до н.е. - заснування Рима.
1453 р. н.е. - Падіння Західної Римської імперії
753+1453=2206(р.) - минуло від заснування Рима до остаточного падіння Західної Римської імперії.
2. Витлумачте поняття: Велике переселення народів, вандалізм, слов'яни, Велике розселення слов'ян.
Велике переселення народів – грандіозні переселення, що відбувалися в Європі в 4-7 ст., у результаті чого почали формуватися народи та території, що визначають сучасну політичну карту Європи.
Слово «вандалізм» означає жорстоке, позбавлене глузду нищення культурних цінностей.
Слов'яни - велика група європейських народів. Усталений поділ слов'ян на східних (українці, білоруси, росіяни), західних (поляки, чехи, словаки, лужичани) і південних (болгари, македонці, хорвати, словенці, боснійці, чорногорці, серби).
Велике розселення слов'ян – переселення слов'ян, що відбулося в Європі в другій половині 5 - 7 ст. під час Великого переселення народів, коли слов'янські племена з'явилися в Подунав'ї, у глибинних районах Балканського півострова - на півдні, на заході дійшли до Ельби та балтійського узбережжя; на північному сході заселили верхів'я Дону й Волги.
3. Як Велике переселення народів вплинуло на долю Римської імперії? Якою, зокрема, була роль готів та гунів?
Правителі Східної Римської імперії, щоб відвернути небезпеку від своєї держави, намагалися направити удар гунів на Західну імперію. У 451 р. вони зуміли спрямувати величезну армію гунів та їхніх союзників через Рейн у Галлію. Біля Орлеана командувач римської армії Аецій, спираючись на великі союзні сили варварів (зокрема, Вестготського королівства), у битві на Каталаунських полях узяв гору над Аттілою. Це був останній великий успіх Західної Римської імперії перед її загибеллю. Після смерті Аттіли в 453 р. держава гунів розпалася.
4. Які назви давніх слов'ян зберегли писемні джерела? На якій підставі вчені археологи роблять висновок про належність археологічних пам'яток слов'янам?
Речові пам'ятки давніх слов'ян мають свої особливості. Протягом тисячолітньої історії становлення слов'янства вони змінювалися. Та в найзагальніших рисах усе-таки подібні між собою. Так, поселення давніх слов'ян розташовувалися групами на близькій відстані одне від одного на схилах річок. За житла в них правили напівземлянки або землянки із плетеними чи складеними зі зрубаних стовбурів стінами і вогнищем, а від 5 ст. н. е. - з кам'яною піччю на долівці. Померлих одноплеменців праслов'яни та слов'яни здебільшого спалювали. Керамічні вироби ліпили руками, без допомоги гончарного круга, зрідка оздоблюючи різними візерунками. Своєрідними були також знаряддя праці слов'ян та їхні прикраси.
Мешкаючи на територіях, віддалених від осередків тогочасної європейської історії, і не маючи власної писемності, слов'яни досить пізно потрапили на сторінки книжок. Найдавніші свідчення про них належать римським історикам 1- 2 ст. Плінію Старшому, Тациту й александрійському географові Птолемею (2 ст.). Усі троє називали слов'ян венедами й розповідали про них як про окремий народ, що мешкав на схід од Вісли. Докладніше розповідають про слов'ян джерела 6 ст. й наступних століть. Велику увагу їм, зокрема, приділив автор історії готів Йордан. Він, зокрема, писав, що «венеди походять від одного кореня і сьогодні відомі під трьома назвами: венедів, антів, склавинів...». За Йорданом, венеди мешкали в басейні Вісли, анти - у Подніпров'ї, склавини - між Дністром і Дунаєм.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2019", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація