Середньовічна Індія (відповіді)
- 19-01-2023, 15:38
- 457
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020
§24. Середньовічна Індія
Запитання та завдання2. Який поділ існував в індійському суспільстві? Що нового в цьому поділі з’явилося в Середні віки?
Ще зі стародавніх часів індійське суспільство поділялося на чотири великі групи — варни. Вищі варни (брахмани і кшатрії) продовжували управляти та воювати, а нижчі (вайш’ї та шудри) — працювати на полях і в майстернях.
У Середні віки в цьому давньому поділі відбулися зміни. Варни почали поділятися на менші групи людей, які об’єднувалися за професіями або родом занять. Так, наприклад, серед брахманів виділилися аптекарі, лікарі, учителі тощо. Серед кшатріїв — воїни, чиновники тощо. Європейці назвали ці групи кастами. До X ст. кількість каст зросла до декількох тисяч. Кожна каста мала свої особливі знаки, ритуали, прикраси, правила поведінки. Як і варни, касти поділялися на нижчі й вищі.
Існувала також особлива каста «недоторканих». Представникам вищих каст не можна було ні стояти, ні сидіти поряд із «недоторканими», тим більше брати їжу чи воду з їхніх рук. Вважалося, що людину може осквернити навіть тінь «недоторканих».
3. Які релігії поширилися на території Індії в Середні віки?
У середньовічній Індії існувало декілька релігій. На основі стародавньої релігії в I тис. н. е. сформувався індуїзм. Серед сотень богів найбільшого поширення набуло поклоніння трьом богам: Брахмі, Вішну та Шиві. На їхню честь зводили храми й здійснювали щедрі жертвопринесення.
4. Коли було створено Делійський султанат? Скільки років він проіснував? Якими були причини його загибелі?
Значні зміни в житті Індії відбулися з XII ст., коли її північні області були підкорені мусульманами. Правитель сусідньої з Індією держави Газневідів, що постала після розпаду Багдадського халіфату, Махмуд Газневі (998—1030 рр.) здійснював грабіжницькі походи до Індії. Завдяки награбованим багатствам і захопленим рабам він перетворив свою столицю Газні на одне з найкрасивіших міст Сходу. Після його смерті в 1206 р. постала нова держава Делійський султанат із центром у місті Делі. Від кінця XIII ст. султанат досить швидко збільшував свою територію і до початку XIV ст. захопив майже весь півострів Індостан.
Найбільших розмірів султанат досяг за Мухаммада Туглака (1325—1351 рр.). Його завойовницька політика підірвала внутрішню могутність держави, яка почала розпадатися. Наприкінці XIV ст. Делійський султанат займав меншу територію, ніж на початку XIII ст. Йому вже доводилося відбивати вторгнення могутніх сусідніх держав, що виникли після розпаду султанату. Із цього скористалися монголи, які почали здійснювати походи в Північну Індію, грабуючи міста й населення. У 1398 р. в Індію рушив Тимур, головною метою якого було пограбування країни. 120-тисячна армія Тимура «вогнем і мечем» пройшла містами Північної Індії.
Після походів Тимура та міжусобної війни між двома десятками держав, що виникли після розпаду Делійського султанату.
5. Якими були мета й наслідки походу Тимура до Індії?
У 1398 р. в Індію рушив Тимур, головною метою якого було пограбування країни. 120-тисячна армія Тимура «вогнем і мечем» пройшла містами Північної Індії.
Після походів Тимура та міжусобної війни між двома десятками держав, що виникли після розпаду Делійського султанату, Індія виявилася ослабленою та незахищеною перед загрозою європейського проникнення, що почалося з XVI ст., та вторгнення моголів на чолі з Бабуром (1526 р.).
6. Колективне обговорення. Чому Індія зазнала нападу багатьох завойовників?
Серед причин, які зумовлювали успіхи завойовників в Індії, можна виділити такі: значні природні багатства країни, відсутність етнічної та релігійної єдності, міжусобні війни правителів та існування традиційної селянської громади.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)