Німеччина (відповіді)
- 19-01-2023, 15:41
- 617
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020
§14. Німеччина
Запитання та завдання2. У результаті яких подій виникло Німецьке королівство? Як воно стало імперією?
У 919 р. місцева знать проголосила королем Східнофранкського королівства саксонського герцога, який увійшов в історію під ім’ям Генріх I Птахолов. Від цієї події бере початок нова європейська держава — Німецьке королівство.
У 961 р. Оттон I здійснив похід до Італії, підтримав Папу Іоанна XII в боротьбі проти непокірних васалів і повернув йому втрачений престол. 2 лютого 962 р. в соборі Святого Петра в Римі вдячний Папа коронував Оттона I як римського імператора. Відтоді німецька королівська й римська імператорська корони стали неподільними. Так було вдруге відновлено Римську імперію на Заході.
3. У чому полягали причини боротьби між римськими папами та німецькими імператорами?
Протистояння церковної та імператорської влади загострилося в другій половині XI ст., коли Папою Римським став Григорій VII (1073—1085 рр.), який провів низку реформ у католицькій церкві. Серед них було і скасування інвеститури — права імператора або короля затверджувати духовних осіб на церковні посади. Саме ця реформа викликала обурення в німецького імператора Генріха IV (1056—1106 рр.), який не бажав втрачати свою владу над єпископами. Розпочалася тривала й виснажлива боротьба.
5. На які території здійснювався німецький «наступ на Схід»? Якими були його результати й наслідки?
«Наступ на Схід» — це колонізаційний рух німецьких лицарів, метою якого було завоювання земель у Полаб’ї, Прибалтиці та Помор’ї. Здійснювалися ці походи під гаслом навернення язичників у віру Христову. У ХІІ ст. вони були спрямовані проти слов’ян.
Наслідком просування німецьких військ у Східну Європу стало створення кількох державних структур на завойованих землях ― Мекленбурзького герцогства, Маркграфства Бранденбурзького, Східної Марки.
На початку ХІІ ст. відбувся похід німців проти пруссів, латишів, литовців, естонців. У 1202 р. лицарі створили Орден мечоносців. У 1237 р. німецькі лицарі об’єдналися в Тевтонський орден, що утворив державу, до якої увійшла майже вся Східна Прибалтика. У 1242 р. у битві на Чудському озері тевтонці зазнали нищівної поразки від новгородців. У результаті орден занепав, а його вплив на землях Східної Європи значно послабився.
6. Що таке «Золота булла»? Якими є її основні положення та наслідки прийняття?
У середині XIV ст. політичний центр імперії перемістився в Чехію. Імператор Карл IV (1347—1378 рр.) із династії Люксембургів був одночасно й королем Чехії. У своїй політиці основну увагу він приділяв власним родовим володінням. Карл IV, розуміючи, що утримувати імперію під своєю владою він не зможе, вирішив закріпити існуюче становище, за яким імперія лише об’єднувала окремі самостійні князівства, міста тощо. Так, у 1356 р. він проголосив «Золоту буллу».
Цей документ підтверджував порядок вибору німецького короля курфюрстами більшістю голосів. Король після коронації Папою Римським ставав одночасно й імператором. Булла закріплювала привілеї князів на вищий суд, розробку копалень, карбування власної монети, збирання золота. Дозволялося вести «законно оголошені» війни.
7. Що таке Ганзейський союз? Із якою метою він утворився?
Особливою складовою імперії були імперські міста, що підкорялися лише імператору. Відсутність сильної центральної влади в імперії зумовлювала розвиток міського самоуправління, але не захищала міста від зазіхань сусідніх князівств. Таке становище імперських міст спонукало їх до об’єднання.
Ганзейський союз (Ганза) — об’єднання купецьких міст, що вели посередницьку торгівлю.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Гісем, Мартинюк 2020", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)