Англійська революція (відповіді)
- 14-01-2023, 13:56
- 512
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021
§ 12. Англійська революція
1. Що приваблювало англійську буржуазію в пуританізмі й що не влаштовувало в англіканській церкві? Хто такі пресвітеріани та індепенденти?Пуритани - прибічники подальшого очищення англіканської церкви від залишків католицизму й встановлення кальвіністських порядків. Підприємці й нові дворяни набували щодалі більшої ваги в економічному житті. Вони не хотіли витрачати свої гроші на постійні внески на користь англіканської церкви й тому дедалі помітніше схилялися до пуританізму. На початку XVII ст. в пуританізмі виокремилися дві течії:
• пресвітеріани – верхівка джентрі й купецтва;
• індепенденти (з англ. – незалежний) – середня та дрібна буржуазія, пересічні містяни й селяни.
2. Які події стали приводом до початку Англійської революції?
Приводом до відкритого виступу проти короля стала спроба збільшити оподаткування шотландських дворян, поширити в пресвітеріанській Шотландії англіканську церкву.
3. Чому парламентське військо на початку громадянської війни зазнавало поразок, а згодомстало перемагати?
Парламентське військо складалося переважно з пуритан і прихильників парламенту. Спочатку армія парламенту зазнавала поразок, але після появи Олівера Кромвеля ситуація змінилася. Він реформував армію й очолив її. Кромвель створив армію нового зразка – боєздатну, організовану, натхненну ідеалами свободи й справедливості. Це було перше в історії Англії регулярне військо. Воно почало перемагати кавалерію. За прості, але надійні металеві обладунки солдатів Кромвеля прозвали «залізнобокими».
4. Коли та з яких причин відбувся перелом у громадянській війні? З якою подією пов’язаний його початок?
Переломним моментом стало проголошення лідером індепендентів Олівера Кромвеля. Кромвель швидко розгромив нечисленних прибічників короля, а у грудні 1648 р. захопив Лондон. На судовому процесі над Карлом I короля звинуватили в державній зраді, розв’язанні громадянської війни й кровопролитті. 19 травня 1649 р. парламент оголосив Англію республікою.
5. Що дає підстави вважати протекторат Кромвеля воєнною диктатурою?
Новий парламент виявив непокору, і О. Кромвель розпустив його. Він поділив країну на 14 військових округів, а всю владу в них передав генерал-майорам, яких сам і призначив. Для прихильників короля було встановлено спеціальний податок. Святкування Великодня й Трійці заборонили, як і недільні гуляння та спортивні змагання. Головними заняттями визначалися праця й молитва. Отже, протекторат О. Кромвеля за своєю суттю був військово-релігійною диктатурою, яка трималася на авторитеті сили, пуританських уявленнях про життя та успіхах діяча в зовнішній політиці.
6. Чому державний переворот 1688 р. називають «Славною революцією»?
«Славна революція» – безкровний державний переворот. Свою назву вона отримала на противагу кривавій революції середини XVII ст.
7. Яку роль відігравав парламент у реставрованій монархії?
«Славна революція» поклала край віковій боротьбі між королем і парламентом, покінчила з абсолютизмом та ознаменувала собою утвердження в Англії парламентської монархії, у якій головну роль відігравав парламент, що мав право видавати закони. Такий порядок закріпив «Білль (закон) про права».
2. Заповніть порівняльну таблицю «Європейські монархії в XVI-XVII ст.».
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Ладиченко, Лукач 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)