Войти
Закрыть

Основні відмінності тварин від рослин та грибів

7 Клас , Біологія 7 клас Запорожець, Черевань , Воронцова

 

4. Основні відмінності тварин від рослин та грибів

Рослини, тварини й гриби мають багато спільного, але водночас вони кардинально відрізняються. Імовірно, найголовніші відмінності пов'язані з будовою клітини й типами живлення. Це зумовлює всі інші особливості цих організмів.

Тварини так само, як і представники рослин та грибів, мають усі ознаки живих організмів. їм властиві обмін речовин (живлення, дихання, виділення), ріст, розвиток, рух, розмноження та подразливість. Вони складаються з клітин. У чому ж причина такої принципової подібності? У спільному походженні. Імовірно, у далекому минулому сучасні організми мали спільних предків.

За тривалий час еволюції між представниками різних царств не тільки збереглася подібність, але й накопичилися відмінності. Простежити це можна, розглянувши таблицю.

Риси відмінності та подібності тварин, рослин, грибів

Запам'ятайте найважливіше

Тваринам властиві обмін речовин, ріст, розвиток, рух, розмноження та подразливість, клітинна будова. У цьому полягає подібність тварин до інших організмів. Їм притаманні й свої особливості: тварини є гетеротрофами, їхні клітини не мають твердої оболонки, а органи об’єднані в системи. Тварини, як правило, здатні самостійно пересуватися, їхній ріст обмежений або необмежений, тіло компактне.

Перевірте свої знання

1. Які особливості будови та життєдіяльності притаманні тільки тваринам?

2. Які спільні риси є у тварин і рослин? У чому причини подібності?

3. Чим відрізняються тварини від рослин? У чому причини відмінності?

4. Які спільні риси є у тварин і грибів? У чому причини подібності?

5. Чим відрізняються тварини від грибів? У чому причини відмінності?

6. Яке значення для людини мають рослини?

7. Яке значення для людини мають гриби?

8*. Чи можна сказати, що всі рослини є автотрофами? Доведіть на прикладах.

9*. Чому тварини і гриби не здатні до автотрофного живлення?

Висновок

Тваринам властиві всі особливості живих систем: обмін речовин, рух, ріст і розвиток, розмноження, подразливість, але у тварин вони проявляються інакше, ніж у рослин або грибів. Тіло тварин складається з клітин, які утворюють тканини, органи, системи органів. Тканини тварин (епітеліальна, м’язова, нервова, тканини внутрішнього середовища) мають інакшу будову, ніж тканини рослин. Системи органів (опорно-рухова, травна, дихальна, кровоносна, видільна, нервова, ендокринна та статева) забезпечують тваринам ефективне пристосування до умов існування. Тварини освоїли всі середовища існування: водне, наземно-повітряне, ґрунтове та інші організми. Тварини — важлива ланка живого світу нашої планети.

Перевірте свої знання з теми «Вступ».

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Біологія 7 клас Запорожець, Черевань , Воронцова", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду