Господарська діяльність людини в зоні степів
- 2-02-2022, 16:07
- 338
4 Клас , Природознавство 4 клас Жаркова, Мечник
Господарська діяльність людини в зоні степів
Які природні багатства є на території зони степу нашої країни?
1. На карті природних зон України (мал. 160) знайдіть і прочитайте назви великих міст у межах зони степу. 2. На фізичній карті України визначте, які корисні копалини є на території природної зони степу.
Якою господарською діяльністю можуть займатися люди в зоні степу?
Родовища кам’яного вугілля, залізної та марганцевої руд, родючі чорноземи — це основні природні багатства степу.
Найбільше родовищ кам’яного вугілля зосереджено в Донецькій та Луганській областях.
Вугілля залягає тут на значній глибині, тому для його видобування будують шахти (мал. 184, 185).
Мал. 184. Вугледобувна шахта
Мал. 185. Видобування вугілля
На металургійних комбінатах із залізної руди виплавляють чавун і сталь для машинобудівної промисловості.
В усіх великих містах зони степів працюють машинобудівні заводи, на яких виготовляють станки, тепловози, кораблі, трактори, комбайни, автомобілі.
На всій території степової зони люди займаються сільським господарством, зокрема землеробством. Здавна люди обробляють родючі чорноземи. Щоб рослини не загинули від посухи, поля зрошують (мал. 186).
Мал. 186. Полив поля дощувальною машиною
Зрошування дає змогу вирощувати не лише пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник (мал. 187), а й таку теплолюбну й вологолюбну рослину, як рис (мал. 188). Із соняшника на олійножирових комбінатах виробляють олію. Макуху, яка залишається, використовують як корм для тварин.
Мал. 187. Соняшникове поле
Мал. 188. Рисові поля
Тільки в зоні степу, де багато світла й тепла, вирощують баштанні культури: дині та кавуни (мал. 189).
Великі площі в зоні степів відведені під виноградники (мал. 190) та сади, у яких вирощують черешні, вишні, сливи, персики, абрикоси, виноград.
Мал. 189. Кавуни на баштані
Мал. 190. Виноградник
Рослинність степу — добрий корм для свійських тварин. Тому тут утримують корів, свиней, овець, птахів. У водоймах розводять рибу та водоплавних птахів.
Родючі чорноземи, родовища кам’яного вугілля, залізної та марганцевої руд — це природні багатства зони степу. Тут займаються видобуванням кам’яного вугілля та залізної руди, виплавлянням чавуну і сталі, виробництвом машин та станків. На родючих чорноземах вирощують культурні рослини, займаються розведенням свійських тварин.
1. Які природні багатства є в зоні степу? 2. Що виробляють на промислових підприємствах зони степів? 3. Які культурні рослини вирощують у зоні степу? 4. Яких свійських тварин розводять у степу?
Коментарі (0)