Економічна інтеграція та Україна
- 5-01-2022, 20:19
- 346
9 Клас , Географія 9 клас Масляк, Капіруліна (поглиблений вивчення)
§ 35. Економічна інтеграція та Україна
1. Дайте визначення поняття «міжнародна економічна інтеграція». 2. Поясніть, чому країни прагнуть стати членами міжнародних організацій.
1. ЧЛЕНСТВО УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ.
Україна бере активну участь у роботі багатьох глобальних та регіональних міжнародних організацій. Наша країна належить до держав — засновниць ООН і входить до цієї найбільшої глобальної організації світу від дня її створення в 1945 р. Зараз Україна є членом кількох спеціалізованих міжнародних організацій ООН.
Делегація України бере участь у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН, де обговорюються найактуальніші проблеми світової політики, відпрацьовуються й ухвалюються рекомендації щодо їх вирішення. Найбільш активно Україна співпрацює в трьох спеціалізованих установах ООН — ЮНЕСКО, МАГАТЕ, ФАО. Наша держава має об’єкти культурної спадщини, захист яких узяла на себе ЮНЕСКО.
Назвіть об'єкти культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні. Що ви про них знаєте?
Під час найбільшої техногенної катастрофи XX ст. — аварії на Чорнобильській АЕС — МАГАТЕ брала участь у ліквідації її наслідків. ООН також зацікавлена у співробітництві з Україною через ФАО, оскільки Україна є одним із найбільших у світі виробників сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Розширюється співробітництво нашої держави з Міжнародною організацією праці (МОП) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) (мал. 1). Штаб-квартири цих організацій розташовані в Женеві (Швейцарія).
Україна співпрацює і з Групою Світового банку, до якої входять МБРР і МВФ. Метою діяльності цих міжнародних організацій є сприяння економічному зростанню країн, що розвиваються.
За додатковою інформацією підготуйте повідомлення про участь України в роботі МАГАТЕ та ФАО.
Після Другої світової війни зросла активність міжнародних спортивних, релігійних, студентських та інших організацій, які не є структурами ООН. Україна бере участь у роботі Міжнародного олімпійського комітету (МОК) (Лозанна, Швейцарія), Всесвітньої ради церков (ВРЦ) (Женева), Міжнародного союзу студентів (Прага), Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) (Ліон).
Україна є асоційованим членом таких регіональних міжнародних організацій, як Європейський Союз (ЄС) та Союз Незалежних Держав (СНД).
У Європі діють й інші, переважно політичні й фахові міжнародні організації, у роботі яких бере участь наша країна. Найвідомішими серед них є Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Рада Європи (РЄ).
Знайдіть на карті країни, у яких розташовані штаб-квартири таких організацій, як МОП, ВООЗ, МОК, ОБСЄ, Рада Європи.
2. ОРГАНІЗАЦІЇ, ДО ЯКИХ МОЖЕ В МАЙБУТНЬОМУ ВСТУПИТИ УКРАЇНА.
На сьогоднішній день найефективнішою політичною та економічною міжнародною організацією є Європейський Союз (ЄС). Велику кількість бажаючих вступити до цієї організації приваблюють принципи її діяльності. По-перше, кожна країна-член цього регіонального міжнародного об’єднання має в ньому один голос і право вето на будь-яке його рішення. Це свідчить про те, що рішення не буде прийнято до тих пір, поки не будуть враховані інтереси найменших і найслабших країн. Тому ЄС вважається найсправедливішою міжнародною організацією такого рівня інтеграції у світі. По-друге, завданням ЄС є «підтягування» менш розвинених країн до рівня найбільш розвинених. Для цього виділяються величезні кошти.
Україна стала асоційованим членом цієї організації та прагне увійти до неї як повноправна учасниця. Однак для цього необхідно виконати певні умови. Головною з них є реальна боротьба з корупцією в країні.
Мал. 1. Емблеми міжнародних організацій, членом яких є Україна: 1) МОП; 2) ВООЗ; 3) МОК.
Мал. 2. Спільні навчання Україна — НАТО.
Найефективнішим і найвпливовішим військово-політичним блоком у світі є Організація Північноатлантичного договору (НАТО). Цікаво, що майже всі країни ЄС одночасно є і членами НАТО. Крім європейських країн, до НАТО входять США і Канада. Фактично США зі своєю потужною армією виступають гарантом військової могутності НАТО.
За допомогою додаткових джерел дізнайтеся, які країни ЄС не є членами НАТО і Шенгенської угоди.
Стратегічним завданням України в першій половині XXI ст. є вступ до ЄС і НАТО (мал. 2).
ВИСНОВКИ
• Україна належить до держав — засновниць ООН і входить до неї від дня її створення в 1945 р., є членом кількох спеціалізованих міжнародних організацій ООН.
• Найбільш активно Україна співпрацює з трьома найавторитетнішими спеціалізованими установами ООН — ЮНЕСКО, МАГАТЕ, ФАО. Вона володіє культурною спадщиною, захист якої взяла на себе ЮНЕСКО.
• Україна співпрацює і з Групою Світового банку (МБРР і МВФ).
• Наша держава стала асоційованим членом ЄС і прагне увійти до нього як повноправна учасниця. Для цього необхідно виконати кілька умов, головною з яких є реальна боротьба з корупцією в країні.
• Стратегічним завданням України є вступ до НАТО.
ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ
1. Дайте визначення поняття «міжнародна інтеграція».
2. Охарактеризуйте участь України в роботі міжнародних організацій.
3. За додатковими джерелами підготуйте повідомлення про те, як Україна стала однією із засновниць ООН.
4. Розкажіть, яку участь беруть міжнародні організації, членом яких є Україна, у житті нашої країни.
5. Поясніть, чому стратегічним завданням України в першій половині XXI ст. є вступ до ЄС і НАТО.
Дослідження. Міжнародні економічні організації та Україна
1. Складіть таблицю-перелік організацій, членом яких є Україна. Укажіть мету діяльності кожної з них.
2. Стисло опишіть історію створення організацій. З’ясуйте, де розташовані їхні штаб квартири.
Практична робота 11. Участь України в роботі міжнародних економічних організацій
1. Виберіть дві міжнародні економічні організації, членом яких є Україна.
2. Доберіть інформацію про діяльність цих організацій.
3. Розкажіть про участь у цій діяльності нашої країни.
4. Визначте переваги, які дає Україні участь у роботі цих міжнародних організацій.
Джерела Інтернету
• https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_East_India_Company — голландська Ост-Індська компанія
• ecotown.com.ua/ — альтернативна енергетика у світі
• https://igov.org.ua/ — види державних послуг
• dekatop.com/archives/7812 — найстаріший банк у світі
• ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/about-nato/what-is-nato — НАТО
Коментарі (0)