Войти
Закрыть

Атмосферна циркуляція (відповіді)

ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021

 
§ 22. Атмосферна циркуляція
Перевір себе
1. Які типи повітряних мас впливають на формування клімату України?
Типи повітряних мас які впливають на формування клімату України. На клімат України впливають арктичні, помірні і тропічні повітряні маси. Положення України в помірних широтах обумовлює панування повітряних мас в помірних широтах.
2. Що таке атмосферна циркуляція? Назвіть її основні види.
Циркуляція атмосфери — система замкнутих течій, що проявляються в масштабах значних частин атмосфери Землі. Подібні течії призводять до перенесення повітряних мас і енергії як у широтному, так і в меридіональному напрямках, через що є найважливішим процесом кліматотворення, впливаючи на погоду в будь-якому місці планети.
Повітряні потоки, викликані різницею між температурою різних широтних зон біля поверхні Землі та на висотах.
Струминні потоки.
Повітряні потоків циклонах і антициклонах, які забезпечують міжширотний обмін повітря.
3. Поясніть, як впливає західне перенесення на перерозподіл температури повітря та опадів в Україні.
Характеризуючи погоду, говорять про температуру повітря, опади, вологість а також деякі атмосферні процеси, їх називають метеорологічними елементами.
Температура повітря змінюється відповідно до сонячної радіації, а отже знижується з півдня на північ. Середньорічна температура повітря в Україні коливається від +11°С... +13°С на півдні до +5°С... +7°С на півночі.
Пересічна середня температура найхолоднішого місяця (січня) змінюється від -7°С... -8°С на північному сході країни до +2°С... +4°С на Південному узбережжі Криму. В окремі роки спостерігаються зниження середньомісячних температур до -15"С.
У найтеплішому місяці (липні) середньомісячна температура змінюється від +17°С... +19°С на півночі та північному заході країни до +22°С... +23°С у південних районах, +25°С - на Південному узбережжі Криму.
Зростання континентальності клімату з заходу на схід підтверджується і тим, що абсолютні мінімальні температури (нижче -40°С) спостерігаються на сході, а абсолютні максимуми (+41 °С... +42°С) - на південному сході України.
На рівнинній території України річна кількість опадів також змінюється в напрямку з заходу на схід (від 700 мм на заході Полісся і лісостепу до 300-350 мм у південних районах). Найбільше опадів випадає на гірських хребтах Карпат (в окремих місцях - понад 1500 мм), а у Кримських горах - понад 1000 мм за рік.
кількість опадів розподіляється нерівномірно за сезонами. У теплу пору їх випадає у 2-3 рази більше, ніж у холодну. Винятком є Південний берег Криму, де опади с переважно в холодну пору року. Це пов'язано з тим, що влітку тут панують повітряні маси з високим тиском і низхідним рухом повітря.
4. Поясніть, що таке атмосферний фронт. Які бувають атмосферні фронти і яку погоду вони зумовлюють?
Фронт атмосферний — перехідна зона, яка проходить між двома повітряними масами з відмінними фізичними властивостями (переважно температурою та вологістю)[1]. Також, умовно, поверхня поділу між двома повітряними масами в атмосфері. Практично, фронти відомі лише в тропосфері, тому, вони також називаються тропосферними фронтами. Фронтом також називають лінію перетину фронтальної поверхні з поверхнею землі або з поверхнею рівня.
5. Порівняйте циклони з антициклонами.
Влітку циклон приносить прохолодну, дощову або хмарну погоду, а взимку — підвищення температури, відлигу, опади. Антициклони — область підвищеного атмосферного тиску, де повітря розтікається від центру до периферії.
6. Розкажіть, як впливають на клімат України вісь О. Воєйкова і рельєф.
Вісь О. Воєйкова затримує західне перенесення, тому впливає на перерозподіл тепла і вологи північно-західної та південно-східної частин України, а з рельєфу наприклад Карпати і Кримські гори затримують морське вологе повітря. Рівнини ж легко пропускають із півночі та з півдня повітряні маси з різними властивостями, що зумовлює часті і зміни погоди
7. Використовуючи кліматичну карту, поясніть закономірності розподілу атмосферних опадів на території України.
На рівнинній території України річна кількість опадів також змінюється в напрямку з заходу на схід (від 700 мм на заході Полісся і лісостепу до 300- 350 мм у південних районах). Найбільше опадів випадає на гірських хребтах Карпат (в окремих місцях - понад 1500 мм), а у Кримських горах - понад 1000 мм за рік.
8. Обґрунтуйте, якими ознаками і чому відрізняється клімат гірських областей України від клімату рівнин.
Більше опадів у горах ніж на рівнинах.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Кобернік, Коваленко 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація