Природокористування та геоекологічна ситуація в Україні (відповіді)
- 30-01-2023, 23:08
- 246
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
46. Природокористування та геоекологічна ситуація в Україні
1. Що називають геоекологічною ситуацією?Отже, умови проживання людей на певній території залежать від конкретної геоекологічної ситуації – стану природного середовища в певному регіоні, ступені його відповідності санітарно-гігієнічним нормам життя населення і природно-екологічним умовам існування живих організмів.
2. Які чинники впливають на формування геоекологічної ситуації?
Різні фактори техногенного впливу призводять до порушення природного екологічного стану середовища або до забруднення її компонентів, перш за все ґрунтів, підземних вод і атмосфери.
3. Охарактеризуйте вплив основних забруднювачів навколишнього природного середовища на його окремі компоненти.
Атмосферне повітря є основним середовищем існування біосфери, в тому числі людини. В результаті розвитку цивілізації утворене протягом еволюції Землі постійне співвідношення між головними компонентами повітря істотно не змінилося. Основні гази атмосфери (азот, кисень, аргон) по суті прозорі для довгохвильової та короткохвильової радіації та розсіюють її. На екологію істотно впливають газові домішки, які за походженням можуть бути природними і антропогенними. До їх природних джерел відносяться вітрова ерозія, винесення солей з поверхні морів і океанів, вулканічні та біологічні процеси, надходження з космосу.
4. У яких регіонах України екологічна ситуація найбільш несприятлива і чому?
Найбільш складна екологічна ситуація склалася у Кам'янець-Подільському, Хмельницькому, Нетішині, Дунаївцях та Волочиську. В області працює 257 підприємств, які мають дозвіл на викиди в атмосферу шкідливих речовин. Це у 14 разів менше, ніж, приміром, на Донеччині.
5. Оцініть, яка геоекологічна ситуація склалася у вашому районі чи області. Яких заходів потрібно вжити, щоб змінити її на краще?
"Найбільша екологічна проблема Львівської області - це Грибовицьке сміттєзвалище. Воно уже вичерпало свої ліміти і терміни експлуатації”.
"Є два шляхи, як вирішити цю проблему. Перший — це правильне виховання. Дітей ще з дитинства необхідно навчати, як дбати про навколишнє середовище. Другий — жорсткі заходи покарання за порушення. За кордоном тих, хто спалює сміття чи суху траву, чи робить будь-яку іншу шкоду екології, змушують нести суворе покарання та сплачувати штрафи на чималу суму коштів. До цього часу, ніхто цього не зробив у нас”, - говорить еколог.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)