Релігійний склад населення світу й України (відповіді)
- 31-01-2023, 00:06
- 203
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021
§ 51. Релігійний склад населення світу й України
Запитання та завдання для самоперевірки1. Яке значення має релігія в житті людей?
Релігія — це одна із форм духовної культури, яка являє собою особливу форму світогляду та світовідчуття. Вона впливає на побут, звичаї, відносини в родині й суспільстві. Зрештою, вона виховує, бере участь у формуванні особистості людини та її духовному розвитку, допомагає долати життєві труднощі.
2. Наведіть приклади давніх релігійних вірувань. Які їх особливості?
Дослідники первісної культури відзначають, що всі відомі їм племена мали релігійні вірування. Серед них, зокрема, виділяють анімізм та фетишизм. За уявленнями анімістів, світ населений не лише реальними людьми, але й душами предків, духами різних природних об’єктів і явищ тощо
Першою формою анімізму вважається віра в духів природних стихій, адже давні люди не могли пояснити причину існування таких природних явищ, як гроза, ураган, землетрус, повінь тощо. У деяких країнах анімістичні вірування збереглися і в наш час.
Фетишизм передбачає віру в надприродну силу неживих предметів (фетишів). Від фетишизму нам залишилася віра в амулети, талісмани, обереги.
3. Розкажіть про буддизм.
Кількість людей, що сповідують найдавнішу світову релігію — буддизм, за різними оцінками становить від 400 до 500 млн осіб. Переважно це жителі Південно-Східної Азії. Буддизм з’явився у V ст. до н. е.
4. Які напрямки існують у християнстві? Чим вони відрізняються?
У І ст. виникло християнство. В XI ст. воно розпалося на два напрямки: католицизм і православ’я. Єдиним головою католицької церкви є папа римський, резиденція якого розташована у Ватикані, а в православ’ї існують незалежні (автокефальні) церкви.
- Католиків на Землі понад 1,2 млрд осіб, близько половина з них живе в Америці, насамперед у Латинській. Приблизно 200 млн католиків зосереджено в Західній і Центральній Європі. Це більшість населення Італії, Іспанії, Португалії, Франції, Польщі й деяких інших країн.
- Православ’я найбільш поширене в Центральній та Східній Європі (в Україні, Росії, Молдові, Болгарії тощо). Прихильників цієї віри налічується понад 200 млн осіб.
- У XVI ст. від католицизму відокремився протестантизм — третій напрямок християнства.
- У світі налічується понад 500 млн протестантів. Найбільше їх у Північній Америці та деяких країнах Західної Європи. Загальновизнаним центром протестантизму є США.
5. Назвіть особливості географії ісламу.
Іслам швидко поширився за межі Аравійського півострова й потім розпався на сунізм і шиїзм. Більшість мусульман проживає в Південно-Західній і Центральній Азії, Північній Африці й частково Південно-Східній Азії. У першу чергу це жителі арабських держав, представники тюркських народів, іранці, пакистанці, індонезійці. На сьогодні налічується приблизно 1,5 млрд мусульман.
6. Які церкви існують в Україні? Де вони переважають?
У центральних і частині західних областей країни найчисленнішою є Православна церква України (ПЦУ). У східних і південних областях міцні позиції зберігає Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП). Вона має права широкої автономії, але перебуває у складі Російської православної церкви. На землях Галичини переважають греко-католики. Вони належать до Української греко-католицької церкви (УГКЦ), яка є найбільшою східною католицькою церквою у світі. У Галичині є прихильники і Римо-католицької церкви. Проте її вплив на релігійне життя регіону значно менший
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Довгань, Стадник 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)