Войти
Закрыть

Кольорова металургія світу (відповіді)

ГДЗ 9 Клас , ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022

 
§ 24. Кольорова металургія світу
1. Які виробництва охоплює кольорова металургія?
До кольорової металургії належать видобуток і збагачення руд кольорових металів; їх металургійна обробка - одержання концентрату (збагаченої сировини), чорнового і рафінованого (очищеного від домішок) металу; виробництво сплавів і прокату кольорових металів; переробка вторинної сировини. Супутніми виробництвами кольорової металурги, що працюють на її відходах, є виробництва мінеральних добрив, будівельних матеріалів тощо.
2. У чому проявляється постадійна спеціалізація кольорової металургії?
Окремі стадії технологічного процесу можуть розміщуватися не лише в різних районах, а й у різних країнах чи на різних континентах. У багатьох країнах Азії, Африки і Латинської Америки сформувалися переважно початкові етапи виробничого процесу - видобуток руди й паливомістке виробництво концентрату і чорнового металу, тоді як завершальні його стадії зосереджені у країнах - найбільших споживачах кольорових металів і виробниках електроенергії - США, країнах Західної Європи, Японії, Китаї, східноазійських нових індустріальних країнах.
3. Які технологічні особливості виробництва алюмінію? Як це впливає на розміщення підприємств, пов'язаних з його виробництвом?
Алюмінієва промисловість охоплює територіально розмежовані технологічні процеси: видобуток сировини (бокситів) і виробництво глинозему (алюміній оксиду), що тяжіють до країн із великими запасами сировини; виплавлення алюмінію потребує електроенергетичних потужностей, тому зосереджене переважно в індустріальних країнах, які є одночасно великими його споживачами.
4. Які чинники впливають на розміщення підприємств з виробництва міді?
Виробництво міді потребує великої кількості сировини та відносно незначних витрат електроенергії. Через низький вміст корисної речовини у рудах цих металів перевозити велику кількість руди на значні відстані від родовищ нерентабельно. Тому центри виплавлення міді поєднуються з родовищами видобутку сировини.скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 9 клас Бойко, Дітчук 2022", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація