Практична робота. Вчимося створювати екскурсійний маршрут
- 23-11-2022, 16:16
- 824
5 Клас , Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти 5 клас Щупак, Власова 2022
§ 28. Практична робота. Вчимося створювати екскурсійний маршрут
Пригадайте, що таке екскурсія. На яких екскурсіях вам доводилося бувати? Яка основна мета проведення екскурсій?
1. ПОНЯТТЯ ЕКСКУРСІЙНОГО МАРШРУТУ
Варто запам’ятати!
Екскурсійний маршрут — найзручніший шлях руху екскурсійної групи від однієї локації до іншої за заздалегідь визначеним планом.
Локація — місце зосередження одного чи кількох екскурсійних об’єктів.
Відрізок екскурсійного маршруту церквами і храмами в м. Чернівці
• Розгляньте приклад екскурсійного маршруту. Подумайте, чому маршрут побудований відповідним чином. Чим, на вашу думку, керувався розробник маршруту?
Екскурсійний маршрут має бути продуманим і якнайзручнішим. Розробка маршруту розпочинається з відбору об’єктів для відвідування під час екскурсії.
Поміркуймо!
Поміркуйте, за якими критеріями варто формувати перелік екскурсійні об’єкти.
Другим етапом створення екскурсійного маршруту є розробка самого маршруту екскурсії (руху між відібраними об’єктами) та написання тексту екскурсії. Розробка маршруту передбачає визначення розташування об’єктів і порядку їх відвідування, виявлення наявних транспортних шляхів, що ведуть до них, тощо. До того ж остаточно з’ясовується, чи відвідуватиметься пам’ятка.
Екскурсійні маршрути, як правило, вибудовують за хронологічним, тематичним і комплексним тематико-хронологічним принципом.
Якщо екскурсовод/екскурсоводка обирає хронологічний принцип, тоді екскурсійна група буде рухатися від найстарішої пам’ятки до найбільш сучасної (відповідно до часу їх виникнення). У разі побудови тематичного екскурсійного маршруту, всі об’єкти, що будуть відвідані, поєднуються спільною тематикою. Найбільшого поширення набув комплексний, тематико-хронологічний принцип. За ним розробка екскурсійного маршруту поєднує в собі обидва принципи: наявність спільної теми та хронологічну послідовність.
2. АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОГО МАРШРУТУ
Розробка екскурсійного маршруту зазвичай закінчується створенням картосхеми — прокладанням шляху, яким буде пересуватися екскурсійна група. Позначки на такій картосхемі можна створювати самостійно. Наприклад, суцільною лінією позначати піший маршрут, а штриховою — пересування транспортом. Напрямок руху має бути відображений стрілочками. На схемі окремими позначками можна позначати екскурсійні об’єкти й зазначати проміжні відстані (у км).
Діємо: практична хвилинка
Спробуйте самостійно створити екскурсійний маршрут своїм селом/ містом. Скористайтеся запропонованими алгоритмом і легендою картосхеми.
АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОГО МАРШРУТУ
ЛЕГЕНДА КАРТОСХЕМИ
Коментарі (0)