Узагальнення за розділом «Українські землі в складі Великого князівства Литовського та інших держав (друга половина XIV—XV ст.)»
- 26-10-2022, 20:11
- 244
7 Клас , Історія України 7 клас Свідерський, Ладиченко
УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗА РОЗДІЛОМ «УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В СКЛАДІ ВЕЛИКОГО КНЯЗІВСТВА ЛИТОВСЬКОГО ТА ІНШИХ ДЕРЖАВ (друга половина XIV—XV ст.)»
Після занепаду Галицько-Волинського князівства українські землі потрапили до складу сусідніх держав. Галичина, Західна Волинь і Західне Поділля ввійшли до Польського королівства. Волинь, Київщина, Східне Поділля та Чернігово-Сіверщина опинились у складі Великого князівства Литовського.
Становище українських земель у складі цих держав було різним. У Польському королівстві були утворені Руське (Галичина), Белзьке (Західна Волинь) і Подільське воєводства на чолі з намісниками. Тут було запроваджене польське право й поступово вводилося кріпацтво. Міста заселялися поляками й німецькими колоністами.
У Великому князівстві Литовському українські землі тривалий час зберігали автономію, а українські пани та шляхта істотно впливали на перебіг подій у державі. Тут зберігалося руське право, а руська (давньоукраїнська) мова була державною.
У південноукраїнських степах і Криму після розпаду Золотої Орди утворилося Кримське ханство. Відтоді історія України тісно переплелася з історією сусідніх народів — поляків, литовців і татар.
Коментарі (0)