"Україна в огні" цитатна характеристика

 

“Україна в огні” цитатна характеристика героїв – Олесі, Христі, України, твору викладена в цій статті.

“Україна в огні” цитати до образів

“Україна в огні” цитатна характеристика Олесі

” Тиха. без єдино. хмаринки на чолі, майстериця квітів,вишивок і пісень ….

«Вона не була звичайною дівчиною. Вона була красива і чепурна. Нею пишалася вся округа»

«У неї інша вдача – вона м’яка, не войовнича, зло в неї не тримається, вона все прощає»

Бувало. після роботи,вечероми,вона, як птиця, ну так же багато співала коло хати на все село… А вишивки Олесі висіли під склом у європейських музеях: в Лондоні,в Парижі,в Мюнхені та Нью – Йорку, хоча вона про це не знала. Мати учила її всьому. Була Олеся тонкою, обдарованою натурою, тактовною, доброю, роботящою і бездоганно вихованою хорошим чесним родом. Легковажні хлопці трохи соромились Олесі, вважаючи її за горду і неприступну…”

“Україна в огні” цитатна характеристика Христі

Образ Христі Хуторної — найтрагічніший, бо її привселюдно в партизанському загоні суджено за щирість і правду, за добре слово про свого чоло­віка, італійського офіцера.

Коли Христю вели на жахливе незаконне судилище, «вона лед­ве йшла. Все її молоде тіло утратило свою силу й ніби розтало. Вона немов падала з великої висоти на землю в страшній свідомості, що парашут за спиною не розчинився і вже тепер їй ні спинитися, ні крикнути, ні покликати. Земля невблаганно тягла її до себе».

Відвертість Христини збивала прокурора з пантелику. На запитання: “Де твоя, національна гордість, де твоя людська гідність? Де твоя дівоча честь?” — .Христя з гідністю каже: — Я знаю, що не вийти мені звідси живою . Так скажіть мені хоч перед смертю, чому ж оцього в мене нема? А де ж воно, людоньки? Рід же наш чесний . Яка я повія? Муче­ниця я. Сльозами проводжала вас, сльозами і стрічаю. Чому я виросла не горда, не достойна і не гідна? Чому в нашому районі ви міряли наші чесноти на трудодень і на центнери бурякові? Націоналістка я? Яка там?

Я не признала вас за свого суддю: я пам’ятаю вас. Ви прошмигнули через наше село. Я наливала вам воду в радіатор, а ви лаялись так голос­но й гидко. Я плакала тоді і, плачучи, запитала вас, чи будуть фашисти в нашому селі: може б, я втекла? Пам’ятаєте, що ви мені сказали:? Ви назвали моє питання провокаційним. От я й осталась під німцем, повія і стерво. От ви чисті, а я ні. От ви презираєте мене, загрожуєте смертю. А я хочу вмерти, хочу! Чим ви можете покарати мене?»

“Україна в огні” цитатна характеристика Василя Кравчини

«Був він добрий кремезний юнак… Здорові темні руки, патьоки на шиї і скронях і зморшки на чолі також не по літах»

«Це був він і не він… Щось було в ньому інше, щось незмірне, невгамовне»

“Україна в огні” цитатна характеристика Романа Запорожця

«М’який, веселий чоловік став тепер воїном, безстрашним месником, подібним до прадідів своїх, ім’я яких він носив»

“Україна в огні” цитатна характеристика героїв може бути доповнена кожним учнем. Так Ви допоможете одноліткам в підготовці до ЗНО та уроків)

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы