«Червоне і чорне» сюжет

 

«Червоне і чорне» роман з дуже цікавим сюжетом.

Стендаль «Червоне і чорне» сюжет

Мер невеликого французького міста Верьер пан де Реналь бере в будинок гувернера – молодого чоловіка на ім’я Жюльєн Сорель. Жюльєн дуже честолюбний і готовий на все, щоб домогтися успіху. Варто відзначити, що перед головним героєм протягом усього роману стоїть вибір між церковною кар’єрою (одяг кліриків мала чорний колір) і службою в армії (офіцерський мундир володів червоним кольором), тому Стендаль і назвав роман «Червоне і чорне».

Амбіційний і честолюбний Жюльєн вивчає богослов’я, чудово знає латинь і читає напам’ять сторінки з Біблії, з дитинства він мріє про славу та визнання, а також захоплюється Наполеоном. Він вважає, що шлях священика – вірний спосіб зробити кар’єру. Його ввічливість і розум різко контрастують з манерами і характером пана де Реналя, чия дружина поступово переймається до Жюльєна симпатією, а потім і закохується в нього. Вони стають коханцями, але пані де Реналь благочестива, її постійно терзають муки совісті, до того ж обманутому чоловікові приходить анонімний лист з попередженням про зраду дружини. Жюльєн, за попередньою змовою з пані де Реналь, робить схожий лист, як би прийшовший їй. Але по місту ходять чутки, і Жюльену доводиться виїхати. Він влаштовується в духовну семінарію в Безансоні, вразивши ректорааббата Пірара знаннями. Коли приходить час вибрати собі духівника, він вибирає Пірара, якого, як потім з’ясувалося, підозрювали в янсенізмі.

Пірара хочуть змусити піти у відставку. Його друг, багатий і впливовий маркіз де Ла-Моль, запрошує абата перебратися в Париж і виділяє йому прихід в чотирьох льє від столиці. Коли маркіз згадав, що шукає секретаря, Пирар запропонував Жюльєна – як людину, у якого «є і енергія і розум». Той дуже радий можливості опинитися в Парижі. Маркіз, у свою чергу, шанує Жюльєна за його працьовитість і здібності і довіряє йому найскладніші справи. Він також знайомиться з дочкою маркіза Матільдою, яка відверто нудьгує в світському суспільстві. Матильда розпещена і егоїстична, але не дурна і дуже красива. Самолюбство гордячки ображено байдужістю Жюльєна, і несподівано вона в нього закохується. Жюльєн не відчуває відповідної пристрасті, але увага аристократки йому лестить. Після ночі, проведеної разом, Матильда приходить в жах і розриває відносини з Жюльєном, той же мучиться від нерозділеного кохання. Його друг, князь Коразов, радить викликати в Матільді ревнощі, фліртуючи з іншими жінками, і план несподівано вдається. Матильда знову закохується в Жюльєна, а потім повідомляє, що чекає дитину і хоче вийти за нього заміж. Однак райдужні плани Сореля засмучує раптовий лист пані де Реналь. Жінка пише:

Бідність і жадібність спонукали цю людину, здатну на неймовірне лицемірство, спокусити слабку і нещасну жінку і таким шляхом створити собі деякий стан і вибитися в люди … [Він] не визнає жодних законів релігії. Сказати по совісті, я змушена думати, що одним із способів досягти успіху є для нього зваба жінки, яка користується в будинку найбільшим впливом.

Маркіз де Ла-Моль не бажає бачити Жюльєна. Той же їде до пані де Реналь, по дорозі купує пістолет і стріляє в колишню кохану. Пані Реналь не вмирає від ран, але Жюльєна все одно укладають під варту і засуджують до смертної кари. У в’язниці він знову мириться з пані де Реналь і розкаюється в спробі вчинити вбивство. Він розуміє, що завжди був закоханий тільки в неї. Пані де Реналь приходить до нього у в’язницю і розповідає, що листа склав її духівник, а вона його тільки переписала. Після винесення вироку про страту Жюльєна, він відмовляється подавати апеляцію, підкріплюючи це тим, що він досяг у житті всього, і смерть тільки закінчить цей шлях. Пані де Реналь помирає через три дні після страти Жюльєна.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы