«Пригоди Олівера Твіста» сюжет

 

«Пригоди Олівера Твіста» – другий роман Чарльза Діккенса і перший в англійській літературі, головним героєм якого стала дитина.

«Пригоди Олівера Твіста» сюжет

Олівер Твіст – хлопчик, мати якого померла при пологах у робочому будинку. Він росте в сирітському притулку при місцевій парафії, кошти якого украй мізерні. Голодуючі однолітки змушують його попросити добавки до обіду. За цю норовистість начальство збуває його в контору трунаря, де Олівер піддається знущанням старшого підмайстра.

Після бійки з підмайстром Олівер біжить до Лондона, де потрапляє в зграю юного кишенькового злодія на прізвисько Ловкий Плут. Лігвом злочинців верховодить хитрий і підступний єврей Феджін (Фейгін). Туди ж навідується холоднокровний вбивця і грабіжник Білл Сайкс. Його 17-річна подружка Ненсі бачить в Олівері споріднену душу і виявляє до нього доброту.

У плани злочинців входить навчання Олівера ремеслу кишенькового злодія, однак після зірвавшогося пограбування хлопчик потрапляє в дім доброчесного джентльмена – містера Браунлоу, який з часом починає підозрювати, що Олівер – син його друга. Сайкс і Ненсі повертають Олівера в світ злочинного підпілля з тим, щоб він взяв участь в пограбуванні.

Як з’ясовується, за Феджином стоїть Монкс – зведений брат Олівера, який намагається позбавити його спадщини. Після чергової невдачі злочинців Олівер потрапляє спочатку в будинок міс Роз Мейли, в кінці книги опиняються тіткою героя. До них приходить Ненсі зі звісткою про те, що Монкс і Феджін не розлучаються з надією викрасти або вбити Олівера. І з такою новиною Роз Мейли їде в будинок містера Браунлоу, щоб вирішити за його допомогою цю ситуацію. Потім Олівер повертається до містера Браунлоу.

Про візити Ненсі до містера Браунлоу стає відомо Сайксу. У припадку гніву лиходій вбиває нещасну дівчину, але незабаром гине і сам. Монксу доводиться відкрити свої брудні таємниці, змиритися з втратою спадщини і виїхати в Америку, де він помре у в’язниці. Фейгін потрапляє на шибеницю. Олівер щасливо живе в будинку свого рятівника містера Браунлоу.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы