«Пригоди Олівера Твіста» характеристика Олівера

 

Олівер Твіст— головний герой роману «Пригоди Олівера Твіста» Чарльза Діккенса.

«Пригоди Олівера Твіста» характеристика головного героя

ЗовнішністьХудий, блідий, виснажений хлопець
ЗаняттяПомічник на фермі місіс Менн, помічник трунаря, помічник у злодіїв
ХарактерТерплячий, стійкий, добрий, милосердний, вдячний, сильний духом, має власну гідність

Маленький хлопчик, мати якого померла при пологах у робітньому будинку. Росте в сирітському притулку при місцевій парафії, кошти якого вкрай мізерні. Виснажений голодом Олівер просить добавки до обіду. За цю норовистість начальство збуває його в контору трунаря, де Олівер потерпає від знущань старшого підмайстра.

Після побиття підмайстром Олівера він утікає до Лондона, де потрапляє до зграї юного кишенькового злодія на прізвисько Пройда. Лігвом злочинців верховодить хитрий і підступний єврей Феджін. Туди ж навідується холоднокровний вбивця і грабіжник Білл Сайкс. Його 17-річна подружка Ненсі бачить в Олівері споріднену душу і виявляє до нього доброту.

У плани злочинців входить навчання Олівера ремеслу кишенькового злодія, проте після того, як зірвалося пограбування, хлопчик потрапляє в будинок доброчесного джентльмена — містера Браунлоу, який з часом починає підозрювати, що Олівер — син його друга. Сайкс і Ненсі повертають Олівера в світ злочинного підпілля з тим, щоб він взяв участь у пограбуванні.

Як з’ясовується, за Фейгіном стоїть Монкс — зведений брат Олівера, який намагається позбавити його спадщини. Після чергової невдачі злочинців Олівер потрапляє спочатку в будинок місіс Рози Мейлі, яка в кінці книги виявляється його тіткою. До них приходить Ненсі з звісткою про те, що Монкс і Фейгін не розлучаються з надією викрасти або вбити Олівера. З такою новиною Роза Мейлі їде в будинок містера Браунлоу, щоб розв’язати з його допомогою цю ситуацію. Потім Олівер повертається до містера Браунлоу.

Про візити Ненсі до містера Браунлоу стає відомо Сайксу. У припадку гніву лиходій вбиває нещасну дівчину, але незабаром гине і сам. Монксу доводиться відкрити свої брудні таємниці, змиритися з втратою спадщини і виїхати до Америки, де він помре у в’язниці. Фейгін потрапляє на шибеницю. Олівер щасливо живе в будинку свого рятівника містера Браунлоу.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы