Характеристика П'єра Безухова "Війна і мир"

 

Образ П’єра Безухова в романі “Війна і мир” – прагнення змінити світ на краще. Характеристика П’єра Безухова з цитатами наведена в цій статті.

Характеристика П’єра Безухова

Безухов П’єр – один з головних героїв роману; спочатку герой повісті про декабриста, з задуму якої виник твір.

П’єр – незаконний син графа Безухова, відомого Катерининського вельможі, що став спадкоємцем титулу і величезного стану, «масивна, товста молода людина зі стриженою головою, в окулярах», його відрізняє розумний, боязкий, «спостережний і природний» погляд. П’єр виховувався за кордоном і з’явився в Росії незадовго до смерті батька і початку кампанії 1805. Він розумний, схильний до філософських міркувань, м’який і добросердий, щедрий до інших, добрий, непрактичний і схильний до пристрастей. Його найближчий друг – Андрій Болконський характеризує П’єра як єдину «живу людину» серед усього світу.

На початку роману П’єр вважає Наполеона найбільшою людиною в світі, але поступово розчаровується, доходячи до ненависті до нього і бажання вбити. Ставши багатим спадкоємцем і потрапивши під вплив князя Василя і Елен, П’єр одружується на останній. Дуже скоро розібравшись в характері дружини та усвідомивши її зіпсованість, він пориває з нею. У пошуках змісту і сенсу свого життя П’єр захоплюється масонством, намагаючись знайти в цьому вченні відповіді на питання, що мучать його і позбутися від пристрастей, що терзають його. Зрозумівши фальш масонів, герой пориває з ними, намагається перевлаштувати життя своїх селян, але зазнає невдачі через свою непрактичність і довірливості.

Найбільші випробування припадають на долю П’єра напередодні та під час війни, недарма «його очима» читачі бачать знамениту комету 1812, що передвіщає, на загальне переконання, страшні нещастя. Це знамення слідує за зізнанням П’єра в любові Наташі Ростової. Під час війни герой, вирішивши подивитися на війну і поки ще не дуже ясно усвідомлюючи силу народного єдності і значимість того що відбувається, потрапляє на Бородинське полі. Цього дня йому дуже багато дає остання розмова з князем Андрієм, зрозумівшим, що істина там, де «вони», тобто прості солдати. Залишившись в палаючій і спорожнілій Москві, щоб вбити Наполеона, П’єр намагається як може боротися з обваленим на людей нещастям, але потрапляє в полон і переживає страшні хвилини під час страти полонених.

Зустріч з Платоном Каратаєвим відкриває для П’єра істину про те, що треба любити життя, навіть невинно страждаючи, бачачи зміст і призначення кожної людини в тому, щоб бути частиною і відображенням усього світу. Після зустрічі з Каратаєвим П’єр навчився бачити «вічне і нескінченне в усьому». Після закінчення війни, після смерті Андрія Болконського і відродження Наташі до життя, П’єр одружується з нею. В епілозі він щасливий чоловік і батько, людина, яка висловлює в суперечці з Миколою Ростовим переконання, що дозволяють бачити в ньому майбутнього декабриста.

Якщо вам потрібні інші характеристики та образи героїв роману, можете переглянути іх у наступній статті: Головні герої Війна і мир.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы