Характеристика Болконського Миколи Андрійовича "Війна і мир"

 

Образ Болконського Миколи Андрійовича в романі “Війна і мир” – шанований князь, що піклується про збереження фамільної честі та гідності. Характеристика Болконського Миколи Андрійовича з цитатами наведена в цій статті.

Характеристика Болконський Микола Андрійович

Болконський Микола Андрійович – князь, генерал-аншеф, відставлений від служби за Павла I і засланий в село. Батько княжни Марії і князя Андрія. В образі старого князя Толстой відновив багато рис свого діда по матері, князя Н. С. Волконського, «розумного, гордого і обдарованої людини».

Микола Андрійович живе в селі, педантично розподіляючи свій час, більш за все не виносячи неробства, дурниці, забобони і порушення раз встановленого порядку; з усіма вимогливий і різкий, часто дістає свою дочку причіпками, в глибині душі люблячи її. Всіма шанований князь «ходив по-старовинному, в каптані і пудрі», був невисокий, «в напудреній перуці … з маленькими сухими ручками і сивими висячими бровами, іноді, як він насуплювався, застеляли блиск розумних і точно молодих блискучих очей». Він дуже гордий, розумний, стриманий у прояві почуття; чи не головною його турботою є збереження фамільної честі та гідності. До останніх днів життя старий князь зберігає інтерес до політичних та військових подій, лише перед самою смертю втрачаючи реальні уявлення про масштаби того нещастя, що сталося з Росією . Саме їм виховані почуття гордості, обов’язку, патріотизму і делікатній чесності в сина Андрія.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы