"Анна Кареніна" переказ

 

“Анна Кареніна” короткий переказ допоможе згадати про головні події роману Льва Толстого. Також можете прочитати “Анну Кареніну скорочено по главам”

“Анна Кареніна” стисло

Дія роману починається в 1873 році. На початку роману читач знайомиться з непростою ситуацією, що склалася у домі Облонських – господар будинку зрадив своїй дружині, матері п’ятьох дітей. Стіва Облонский давно вже не любить дружину Доллі, але він щиро її жаліє. Сам господар будинку обідає в ресторані зі своїм другом Костянтином Дмитровичем Левіним, який приїхав до Москви, щоб зробити пропозицію сестрі дружини Облонского княжні Кіті Щербацький.

Але він не дуже впевнений у собі, так як вважає себе занадто звичайним для такої дівчини, як Кіті. Крім того, Облонский розповідає йому про те, що за Кіті доглядає граф Олексій Кирилович Вронський. Сама Кіті не знає, кому віддати перевагу – їй добре з Левіним, але до Вронського вона відчуває якісь незрозумілі почуття. Не знаючи, що Вронський не збирається на ній одружуватися, вона відмовляє Левіну, і той повертається в село.

На вокзалі, зустрічаючи мати, що приїхала з Петербурга , Вронський знайомиться з Анною Аркадіївною Кареніної. Їх зустріч відбувається за трагічних обставин – під поїзд потрапляє сторож вокзалу.

Анна приїхала до Москви з Петербурга, щоб умовити Доллі пробачити зраду чоловіка, їй це вдається, після чого вона повертається додому. Також в Петербург їде і Вронський, зачарований Анною.

Вдома Анна не відчуває себе щасливою – її чоловік Олексій Каренін набагато старший за неї, і вона відчуває до нього лише повагу, але не любов. Не рятує ситуацію і її прихильність до сина Сергійка, якому виповнилося 8 років. Ті знаки уваги, які надає їй закоханий в неї Вронський, ще більше виводять її зі стану душевної рівноваги. Крім того, у світлі помічають відносини між Ганною і Вронским, і чоловік Ганни безуспішно намагається зупинити розвиток відносин. Через рік після знайомства Анна стає коханкою Вронського. Вронський вмовляє її залишити чоловіка і виїхати з ним, але Анна не може зважитися на цей крок, незважаючи на те, що чекає від Вронського дитину.

Під час скачок Вронський падає з коня, Анна, бачачи це, настільки відкрито висловлює свої почуття, що Каренін відвіз її з скачок. Вдома відбувається розмова між подружжям, в ході якої Анна висловлює чоловікові все, що до нього відчуває. Каренін їде в Петербург, залишивши Анну на дачі. Зрештою, він приходить до рішення, що подружжя повинне залишатися разом, і якщо Анна з цим не згодна, він загрожує відібрати у неї сина. Це ще більше налаштовує Анну проти чоловіка.

Анна народжує дочку. Пологи проходять важко і вона, думаючи, що вмирає, просить вибачення у чоловіка і відмовляється від Вронського, який здійснює спробу застрелитися.

Проходить місяць. Вронський вирішує піти у відставку, після чого разом з Анною і дочкою їде за кордон.

Левін, живучи в селі, намагається провести реформи, які не завжди зустрічають схвалення у мужиків. Приїхавши до Москви, він знову зустрічає Кіті, розуміє, що любить її і робить їй пропозицію. Кіті погоджується, і після весілля молодята їдуть у село.

Подорожуючи по Італії разом з Вронским, Ганна щаслива. А сам Вронський не знає, чим він може зайнятися, пішовши з армії. Вони повертаються до Петербурга, де Анна розуміє, що суспільство відкинуло її. Вронський виявляється в тому ж положенні, але вона цього не бачить, зайнята лише особистими переживаннями. Поступово їй починає здаватися, що Вронський ставиться до неї вже не з тією любов’ю, як колись. Вронський намагається її переконати в цьому, вони виїжджають до маєтку Вронського. Але й там відносини залишаються натягнутими, це відчуває Доллі, яка приїхала відвідати Анну.

Сильна сварка між Анною і Вронским призводить до того, що той відправляється в Петербург до своєї матері. Анна їде за ним на вокзал, де згадує обставини їхньої першої зустрічі. Їй здається, що вона бачить вихід із ситуації, що склалася, і вона кидається під поїзд.

Вронський повертається в армію і їде на війну з турками. Каренін забирає дочку Анни і Вронського до себе. Кіті народжує Левіну сина. А той перебуває в душевному сум’ятті – він намагається знайти сенс життя. І тільки коли він розуміє, що це неможливо зрозуміти або пояснити, до нього приходить душевна рівновага.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы