"Вишневий сад" характеристика героїв

 

“Вишневий сад” характеристика образів

“Вишневий сад” характеристика Ані

Аня – дочка Раневської, 17 років. Захоплена студентом Петром Трофімовим і знаходиться під його впливом. Під впливом його міркувань про те, що потрібно спокутувати минуле стражданням і безперервною працею, каже, що вже не любить вишневого саду, як колись, і що неодмінно піде з дому. Втішаючи мати після продажу маєтку, декламує так само, як і Трофимов: «Ми посадимо новий сад, розкішніше цього …» – і т. Д., В ній є юна віра в щастя, в свої сили. Вона щиро радіє від’їзду зі старого будинку, тому що «починається нове життя». Привабливі її рішучість і ентузіазм, але в той же час в них є присмак можливого розчарування: надто легко і безоглядно вірить вона Трофимову, який красиво декларує свої переконання, хоча нічим поки не підтвердив їх.

“Вишневий сад” характеристика Варі

Варя (Варвара Михайлівна) – прийомна дочка Раневської, 24 років. Варя фактично виконує роль економки Раневских, все господарство лежить на ній, і вона сумлінно виконує свої обов’язки. Варя чекає пропозиції від купця Лопахіна, він подобається їй, як і вона йому, але чомусь зволікає з поясненням, навіть тоді, коли його до цього підштовхують. Як пояснює сама Варя, «у нього справ багато, йому не до мене». Варя говорить, що мріє видати Аню за багатого, а сама б потім пішла в пустинь, в Київ, ходила б по святих місцях. Після продажу маєтку, так і не дочекавшись пропозиції Лопахіна, зпрацює економкою в інших поміщиків.

“Вишневий сад” характеристика Гаєва

Гаєв Леонід Андрійович – брат Раневської, поміщик. Щоб приховати свої переживання, вживає слівця на кшталт «кого?” Або більярдні «від кулі направо в кут». Сентиментальний, як і сестра. У ньому є артистизм (знамените звернення до «вельмишановної шафи») і щирість. Він захоплюється і говорить занадто багато, декламує, потім спохоплюється, розуміючи недоречність своїх виступів. Про себе каже, що він людина вісімдесятих років і що йому діставалося чимало за переконання. Ідеаліст і романтик, він будує різні плани порятунку маєтку, честю своєю клянеться племінниці Ані, що маєток не буде продано, хоча нічого у нього не виходить. Після продажу вишневого саду влаштовується службовцем у банку, на що Лопахін з сумнівом зауважує: «тільки ж не всидить, ледачий дуже …»

“Вишневий сад” характеристика Лопахіна

Лопахін Єрмолай Олексійович – купець. Його батько, який торгував в крамниці в селі, був кріпаком у діда і батька Раневської. Він відчуває вдячність до неї за те, що вона багато для нього зробила, і каже, що любить як рідну. Тепер він розбагатів, але про себе з іронією говорить, що «мужик мужиком». Він щиро хоче допомогти Раневській виручити їх вишневий сад, який продається за борги, і пропонує проект – розбити землю і вишневий сад на дачні ділянки і віддавати в оренду під дачі. Для цього слід, на його думку, вирубати вишневий сад. Намагаючись навіяти їм, що потрібно робити, він наштовхується на протест і повне нерозуміння з боку господарів. Лопахін позбавлений естетичного почуття і, якщо для Раневских сад – символ колишньої щасливого життя, символ їхньої юності, то для Лопахіна чудового в ньому «тільки те, що він великий». Раневські для нього дивні саме своєю легковажністю і неділовитістю. Сам він, за його словами, встає о п’ятій годині ранку, працює з ранку до вечора.

В Лопахіному відчувається пристрасть і розмах, і сам він відчуває свою величезну силу, яка потребує докладання і виходу. Відгукуючись на міркування студента Трофимова про майбутнє і про те, що треба працювати, він говорить, що при тих неосяжних просторах, які дав їм Бог, вони й самі повинні б бути велетнями. Зрештою Лопахін купує вишневий сад. Це момент найвищого його торжества: він, син мужика і сам мужик, «малограмотний Єрмолай», стає власником дворянського маєтку, де його «батько і дід були рабами, де їх не пускали навіть на кухню». У ньому несподівано проступає дійсно грубе, хижацьке начало, купецький безудерж («За все можу заплатити!”). Радість буквально рветься з нього, він регоче і тупотить ногами.

“Вишневий сад” характеристика Раневської

Раневська Любов Андріївна – поміщиця, п’ять років прожила за кордоном. Шість років тому помер її чоловік, потім потонув молодший, семирічний син Гриша. Лопахін відгукується про неї як про легку, просту людину. У Парижі вона жила відкритим домом, приймала гостей, витрачала багато грошей. Сентиментальна. Її монологи сповнені чутливості і пафосу: «Бачить Бог, я люблю батьківщину, люблю ніжно …» Повернувшись до маєтку, плаче при вигляді своєю дитячої. Пообідавши в місті і витративши багато грошей, щиро розкаюється в своїх безглуздих витратах, знаючи, що Варя з економії годує всіх молочним супом. Вона розуміє, що живе неправильно: грішить, смітить грошима, але тим не менш поблажлива до себе, змінитися не може і не хоче. Вона жадає яскравого, красивого, насиченого життя. Прив’язана до людини, з якою жила у Франції і який, за її словами, обікрав і кинув її, а тепер знову кличе її, вона готова знову їхати до нього, хоча і розуміє, що це не принесе їй щастя. У фіналі, після продажу вишневого саду, Р. відправляється в Париж.

“Вишневий сад” характеристика Трофимова

Трофимов Петя – колишній учитель потонулого семирічного сина Раневської. Різночинець. Батько його був аптекарем. Йому 26 або 27 років, він вічний студент, носить окуляри і Резонерство про те, що треба перестати захоплюватися собою, а «тільки працювати». Герой красиво проповідує віру в неодмінний наступ кращого майбутнього та особисту свободу, тому що «людство йде вперед, удосконалюючи свої сили. Все, що недосяжно для нього тепер, коли-небудь стане близьким, зрозумілим, тільки от треба працювати, допомагати всіма силами тим, хто шукає істину ». Він викриває «бруд, вульгарність, азіатчину», критикує російську інтелігенцію, яка в більшості своїй нічого не шукає і не здатна до праці. Як і Гаєв, схильний до декламації, не думаючи, що в категоричності деяких своїх суджень попросту смішний. Про свої стосунки з Анею він каже, що вони вище любові: «Обійти то дрібне і примарне, що заважає бути вільним і щасливим, – ось мета і сенс нашого життя. Вперед! Ми йдемо нестримно до яскравої зірки, яка горить там вдалині! »Знову ж таки, як і Гаєв, він закликає Аню вірити йому, бо передчуває щастя. Раневська не без підстави дорікає йому в душевній короткозорості, коли він, втішаючи її, каже, що немає ніякої різниці, продано маєток або не продано. Вона точно підмічає, що він тільки говорить, а сам нічого не робить, навіть курсу не скінчив, тільки доля кидає його з місця на місце. Повторюючи улюблене слово Фірса, вона називає його недотепою і гімназистом другого класу. На іронічне питання Лопахіна, чи дійде він до «вищої правди», Трофимов впевнено відповідає: «Дійду або вкажу іншим шлях, як дійти». У фіналі він розшукує забуті галоші, які стають символом його невдалого, незважаючи на гарні слова і надихаючий пафос, життя.

“Вишневий сад” характеристика Дуняші

Дуняша – покоївка. Стурбована головним чином бажанням вийти заміж. Їй зробив пропозицію Епиходов, але вона виявляє знаки уваги, а потім зізнається в любові лакею Яші. Простодушно кокетуючи з ним, Дуняша говорить про себе: «Мене ще дівчинкою взяли до панів, я тепер відвикла від простого життя, і ось руки білі-білі, як у панянки. Ніжна стала, така делікатна, благородна, всього боюся … »

“Вишневий сад” характеристика Єпіходова

Епиходов Семен Пантелійович – конторник. Грає на гітарі. Його називають «двадцять два нещастя», оскільки з ним постійно трапляються різного роду неприємності: то він перекидає стілець, то упускає букет, то ще що-небудь. Він робить пропозицію покоївці Дуняше. Про себе каже: «Я розвинута людина, читаю різні чудові книги, але ніяк не можу зрозуміти напрямку, чого мені, власне, хочеться, жити мені чи застрелитися …» При цьому постійно носить при собі револьвер. Мова його надзвичайно витіювата, так що важко буває зрозуміти, що він хоче сказати.

“Вишневий сад” характеристика Семенова-Пищика

Симеонов-Пищик Борис Борисович – поміщик. Дивак, який здійснює смішні вчинки, хвалиться своїм кінським здоров’ям (вважає, що від ліків ні шкоди, ні користі, і випиває разом все пілюлі Раневської), незважаючи на те що з ним вже двічі був удар. Лейтмотив його образу – клопоти про гроші, які він постійно позичає у всіх. У фіналі він виплачує частину боргів, тому що віддав англійцям в оренду свою землю.

“Вишневий сад” характеристика Фірса

Фірс – лакей, старий 87 років. Тип слуги старого часу, безмежно відданого господарям і піклується про них, як про власних дітей. Коли скасували кріпосне право, він був старшим камердинером і «не погодився на волю, залишився при панах». Постійно згадує минуле, коли барин «їздив до Парижа … на конях …» і коли все було зрозуміло: «мужики при панах, панове при мужиках». Він плаче від радості, що бариня приїхала. Фірс погано чує, і його обмовки невпопад викликають жалість і співчуття. Після продажу маєтку і від’їзду господарів Фірса забувають в старому забитому будинку.

“Вишневий сад” характеристика Шарлотти

Шарлотта Іванівна – гувернантка Раневских. Вміє показувати фокуси. Про себе розповідає, що її батьки їздили по ярмаркам і давали концерти, в яких брала участь з різними трюками і вона. Вона нарікає, що у неї немає справжнього паспорта, так що вона навіть не знає, скільки їй років. Героїня відчуває себе дуже самотньою і скаржиться, що їй нема з ким поговорити.

“Вишневий сад” характеристика Яші

Яша – молодий лакей. Карикатурна, саркастично зображена фігура – хам, надзвичайно задоволений собою і поклоняється всього іноземного. Коли йому повідомляють, що до нього прийшла мати з села і з учорашнього дня чекає в людський, він зневажливо говорить: «Дуже потрібно, могла б і завтра прийти». Висловлюючи свої погляди на життя, видає такі перли: «По-моєму так: якшо дівчина кого любить, то вона, значить, аморальна». Фірсу наодинці він цинічно говорить: «Набрид ти, дід. Хоч би ти скоріше здох ». Він просить Раневську взяти його знову в Париж, тому що в Росії йому залишатися неможливо: «країна неосвічена, народ аморальний, притому нудьга …»


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы