Характеристика Ніни Зарічної

 

Характеристика Ніни Зарічної з п’єси Чехова “Чайка” викладена в цій статті.

“Чайка” характеристика Ніни Зарічної

Ніна Зарічна — героїня комедії А. П. Чехова «Чайка». На початку п’єси – це молода, захоплена, вона всім серцем прагне стати частиною “богеми”.

Ніна Михайлівна Зарічна – одна з центральних фігур п’єси. Батько Ніни проти її захоплення театром, тому дівчині доводиться тікати з дому, щоб зіграти в п’єсі Треплєва. Твір Костянтина їй не дуже подобається, але грає вона з почуттям, що свідчить про неабиякий талант. Ніні, очевидно, подобався Треплев, але після знайомства з Тригоріним всі свої почуття вона віддає відомому поетові. Її цікавить, як відчуває відомий талановитий письменник», вважає, що знаменитостям «припало на долю життя цікаве, світле, повне значення», і каже: «За таке щастя я перенесла б нелюбов близьких, бідність, розчарування, я б жила під дахом і їла б лише… хліб…, тим не менш, я б вже спробувала слави… справжньої, балакучої слави…». Ніна Зарічна дійсно стає актрисою, правда, провінційною. Вона переживає любов і зраду Тригоріна, смерть власної дитини. Батьки не пускають її в свій будинок, і вона ходить околицями, відчуваючи себе бездомною чайкою. Та й артистичне життя виявляється не таким романтичним: «Завтра вранці їхати в Єлець в третьому класі… Грубе життя». Зарічна відповідає Треплеву на його освідчення в коханні, що вона «Тепер уже… не та…» і «Потрапили ми з вами в круговерть». Пройшовши випробування, героїня вважає, що «або ми граємо на сцені, або пишемо… головне не слава, а вміння терпіти». Вона закликає: «Умій нести свій хрест… і віруй. Я вірую… і коли я думаю про моє покликання, то не боюся життя». На прощання вона говорить Треплеву: «Коли я стану видатною актрисою, приїжджайте поглянути на мене. Обіцяєте?».

Як бачимо, протягом п’єси відбулося переродження Ніни Зарічної з мрійливої, екзальтованої дівчини в справжню актрису, яка несе людям щастя спілкування з високим мистецтвом.

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы