«Їм обом потрібен час...» (Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей)

 


Проблеми складних людських стосунків, роздуми про суттєві грані життя людини привертали увагу й відомого англійського письменника ДжеймсаОлдріджа. Зокрема, це стосується його оповідання «Останній дюйм».

У цьому творі письменник досить своєрідно порушує важливу і складну проблему «батьків і дітей», яку кожен розглядає по-своєму. Багато хто вважає, що між батьками й дітьми конфлікт є неминучим, його навіть неможливо розв'язати, оскільки сторони неспроможні зрозуміти одна одну. А інші стверджують, що такої проблеми не існує взагалі, адже батьки і діти — це два покоління, що приходять на зміну одне одному. Батьки передають естафету життя дітям і йдуть з ними однією дорогою. Цю проблему Дж. Олдрідж порушує в оповіданні «Останній дюйм».

Герої оповідання дуже самотні. І цей стан викликає у них депресію.

Самотній Бен у 43 роки припинив літати, втратив будь-яку надію знайти пристойну роботу. Від нього пішла дружина. Він залишився віч-на-віч зі своїми проблемами.

Мати Деві, Джоанна, що повернулася додому на Ліннен-стріт у місто Кембрідж, Массачусетс, хоча й живе так, як їй хочеться, навряд чи дуже щаслива. Її абсолютно не цікавить син.

Самотній Деві, якому найважче, адже він ще дитина. А будь-яка дитина не може почуватися нормально без батьківського піклування, материнської ласки, спокою в домі.

Під час зйомок у Червоному морі на Бена напали акули, він був тяжко поранений. І ось коли Деві побачив свого батька закривавленим, у нього виникло бажання допомогти, врятувати його. Бен розумів складність ситуації, адже Деві мав вести літак.

Батько і син потрапили у складну ситуацію, але спільне нещастя відіграло в даному разі певну роль, вони стали ближчими один до одного, допомагали один одному. Завдяки цьому вони й врятувалися, а єгипетські лікарі зробили диво, поставивши Бена на ноги.

Звісно, до повного порозуміння Бенові і Деві потрібно ще багато часу. «Усе склалося якнайкраще, але багато залежало від зустрічі з хлопцем: тут або все почнеться, або остаточно урветься, і, можливо, назавжди», Хочеться сподіватися, що батько і син все-таки порозуміються, стануть по-справжньому близькими, адже це потрібно їм обом.

Як відомо, життя — це боротьба. Людині завжди доводиться долати якісь труднощі, щоб досягти поставленої мети. Перемагають завжди сильні духом, цілеспрямовані особистості, які не бояться ніяких перешкод. Труднощі загартовують характери, зближують людей. Головне — не спасувати перед ними.

В оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм» є такі слова: «У житті не раз настають вирішальні хвилини і залишаються вирішальні дюйми». Важливо знайти сили їх здолати, зробити правильний вибір шляху. І проаналізувавши останні сторінки оповідання, віриш, що Бен і Деві успішно здолають ці останні дюйми до щастя.

Звичайно, порозуміння в екстремальній ситуації — не найкращий варіант. Слід взагалі не допускати конфліктних ситуацій між людьми чи напруження у стосунках між дітьми та батьками. Просто необхідно бути уважними, терплячими один до одного, намагатися вникати у проблеми рідних та близьких тобі людей. Краще не «зводити» «останніх дюймів», ніж потім долати їх.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы