«Темні початки» Філіп Пулман

 

«Темні початки» — фантастична трилогія Філіпа Пулмана. Включає романи «Північне сяйво», «Магічний ніж» і «Янтарне скло».

«Темні початки» Філіп Пулман

«Північне сяйво» скорочено

Дія роману відбувається у вигаданому паралельному світі, де переплетені наука і магія і де, крім людей, мешкають фантастичні персонажі.

Дівчинка Ліра Белаква живе в Оксфорді при одному з коледжів, дружить з дітьми слуг з коледжу і «воює» з дітьми з міста. Її дядько — могутній лорд Азріель — здійснює часті експедиції на Північ. Під час чергової експедиції магістр коледжу віддає Ліру на виховання місіс Колтер, яка відвозить дівчинку до Лондона. Коли Ліра розуміє, що місіс Колтер не та, за кого себе видає, Ліра тікає від неї. Вона потрапляє до бродячих циган. Далі її шлях лежить на Північ, куди цигани відправляють загін з метою врятувати дітей, викрадених з усієї Англії страшними «жерцями». Там Ліра знайомиться з відьмами, броньованими ведмедями і дізнається про плани лорда Азріеля.

«Магічний ніж» скорочено

Головна героїня — Ліра — перетинає кордон світів і виявляється в Англії кінця XX століття, де знайомиться з Віллом. Віллу 12 років. Він змушений вчинити злочин. В порятунку від переслідування, повний рішучості дізнатися правду про зниклого багато років тому батька, він випадково потрапляє в Чіттагацце — дивне місто покинутих дітей. У загадковому Чіттагацце Ліру і Вілла чекають небезпечні пригоди, привиди, що пожирають душі дорослих і не чіпали дітей, відьми і ангели. Тут вони знаходять і втрачають близьких і коханих людей, тут же Вілл стає хранителем Магічного ножа, вирізує вікна в чужі світи. Ліра і Вілл прийшли в цей світ різними дорогами, у них різні цілі, але їх об’єднує велике призначення.

«Янтарне скло» скорочено

Події третього роману трилогії продовжують події попереднього. Місіс Колтер викрала свою дочку Ліру і тримає її, зачаровану, в гірській печері. Тим часом лорд Азріель збирає свою армію. Він хоче почати війну проти Церкви і проти самого Володаря — найпершого янгола, який після створення світу оголосив себе богом-творцем. Для перемоги лорду Азріель потрібні Вілл, носій магічного ножа і — Ліра Белаква, яка повинна стати новою Євою. Дізнавшись про роль Ліри, служителі Церкви посилають до неї священика — вбивцю. На допомогу до дівчинки приходять Вілл Паррі, Йорек Бірніссон, Мері Малоун та інші її друзі.

Ліра та Вілл разом переживають багато пригод, у тому числі відвідують світ мертвих, а також їм належить закохатись один в одного, проте, у фіналі їм доводиться розлучитися. Маріса Колтер і Лорд Азріель (батьки Ліри) гинуть, борючись з регентом Володаря — Метатроном.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы