Войти
Закрыть

«Слово о полку Ігоревім»: історичні події в художньому викладі

9 Клас , Українська література 9 клас Борзенко, Лобусова 2017

 

«Слово о полку Ігоревім»: історичні події в художньому викладі

ІСТОРИЧНИЙ КОНТЕКСТ ТА ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ПАМ'ЯТКИ

«Слово о полку Ігоревім» — визначний твір, що розповідає про події XII століття. Тоді гостро постала потреба організованого протистояння нападам войовничих кочових племен. Київському князеві Святославу вдалось об'єднати сили кількох князівств і в 1184 році завдати значних утрат половецькому війську. Весняне бездоріжжя перешкодило новгород-сіверському князеві Ігорю взяти участь у цьому поході. Навесні 1185 року він організував новий виступ проти половців. На війну вирушив із сином Володимиром, який княжив у Путивлі, та племінником Святославом із Рильська. Дорогою до них приєднався князь трубчевський Всеволод. Об'єднаний похід завершився трагічною поразкою руського війська. Це посилило загрозу масштабного половецького вторгнення.

Слово о полку Ігоревім (І. Падалка, 1928)

Список «Слова о полку Ігоревім» віднайшов колекціонер давніх рукописів Олексій Мусін-Пушкін у 90-х роках XVIII століття. Невдовзі для російської цариці Катерини II виготовили копію цього списку, а в 1800 році твір вийшов друком. Видання підготували історики Микола Бантиш-Каменський та Олексій Малиновський.

У 1812 році давній список «Слова о полку Ігоревім» загинув у пожежі. Збереглися лише рукописна копія та декілька десятків примірників друкованого видання.

Опрацьовуємо прочитане

  • 1. Коли відбувалися події, що лягли в основу «Слова о полку Ігоревім»?
  • 2. Розкажіть про ці події та їх учасників.
  • 3. Коли було знайдено давній список «Слова о полку Ігоревім»?
  • 4. Хто здійснив це відкриття?
  • 5. Коли текст пам'ятки був опублікований? Хто підготував видання?
  • 6. Що сталося з давнім рукописом «Слова о полку Ігоревім»?
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Українська література 9 клас Борзенко, Лобусова 2017", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація