Додаток. Словник термінів і понять Новітній період (1939–2011 рр.) 11 клас
- 3-02-2022, 21:15
- 303
11 Клас , Всесвітня історія 11 клас Щупак (Новітній період 1939 - 2011 рр.)
СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПОНЯТЬ
Громадянська війна - організована збройна боротьба за державну владу між різними соціальними групами і політичними угрупованнями всередині країни.
Експансіонізм - агресивна політика з метою захоплення чужих територій і ринків збуту.
Імперія (від лат. imperium - влада) - 1) монархічна держава, глава якої, як правило, має титул імператора. 2) держава, що прагне панувати в регіоні або світі, проводить агресивну зовнішню політику, прагне встановити контроль над іншими державами.
Консервативна політика - прихильність до традиційних цінностей, установок, стабільності, неприйняття нового, недовіра до проектів реформістів.
«Масова культура» - культура, що є популярною й переважає серед широких верств населення в конкретному суспільстві.
Метрополія - держава, що володіє колонією.
Неоконсерватизм - сучасна політична течія, що пристосовує традиційні цінності консерватизму до реалій постіндустріального суспільства і визначає в певний період (коли неоконсерватори знаходяться при владі) урядову політику і політичний курс провідних країн Заходу. Неоконсерватизм виник у процесі перегляду цінностей консерватизму і лібералізму, фактично є їхнім синтезом. Основними його принципами є: вільна економіка, конкуренція, значне послаблення державного регулювання економіки, індивідуалізм, самостійність і відповідальність громадян за свою долю.
Політична партія - добровільна політична організація, що представляє інтереси частини громадян держави, має політичну програму, в якій сформульовані ідеї та політичні цілі партії, та ставить за мету здобуття влади або участь у ній для реалізації своєї програми.
Протекціонізм - економічна політика держави, спрямована на захист національної економіки від іноземної конкуренції.
Радикал - 1) прихильник докорінних, рішучих заходів або крайніх поглядів, дій; 2) член радикальної політичної партії, що виступає за проведення докорінних реформ.
Расова дискримінація - обмеження, систематичне порушення прав людини та будь-яке їхнє обмеження за ознаками раси, кольору шкіри або етнічного походження в політичній, економічній, соціальній, культурній та інших галузях громадського життя. Расова дискримінація є проявом на практиці расистських теорій, які обґрунтовують нерівність рас, перевагу однієї раси над іншою.
Революція (від лат. revolution - переворот) - якісний стрибок, докорінна зміна в розвитку яких-небудь явищ природи, суспільства або пізнання.
Сегрегація (від пізньолат. segregatio - відокремлення) - політика примусового відокремлення якої-небудь групи населення за расовою чи етнічною ознакою; одна з форм расової дискримінації.
Коментарі (0)