Спадщина середньовіччя
- 31-03-2022, 23:53
- 468
7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна
Спадщина середньовіччя
Люди вивчають минуле для того, щоб краще розуміти сучасність, робити менше прикрих помилок і, наскільки це можливо, передбачати майбутнє. Але чи має середньовіччя хоч якесь відношення до сучасності? Виявляється, має, причому чимале.
Саме в середні віки у Європі з’явилися сучасні держави й народи, сформувалися їх мови, культури, особливості мислення та поведінки. Тоді ж оформилися сучасні міждержавні кордони. Однак середньовіччя принесло європейським народам чимало затяжних міжнародних і релігійних суперечок, які то залагоджувалися, то знову спалахували.
У середні віки з’явилися перші європейські школи й університети, чимало з яких збереглося й дотепер. Середньовіччя започаткувало велику добу книгодрукування. У господарському житті багатьох сучасних європейських народів усе ще залишилися сліди середньовічних форм господарювання. У середні віки Європа стала християнською. Виникли католицька й православна церкви, розвинулася богословська думка. На Сході сформувався мусульманський світ. Придивіться до вулиць і площ багатьох сучасних міст. Як багато зберегли вони середньовічних пам’яток! Це — і міська забудова, й архітектура багатьох споруд, передусім церков, міських ратуш з їхніми скульптурами, іконами, вітражами. Багато сюжетів середньовіччя відродилося в сучасній літературі та кіномистецтві. Отже, середньовіччя залишило нам вагомий спадок. Без його осмислення ми не збагнули б самих себе.
Ратуша — будинок, у якому розміщувався міський уряд.
Вітраж — картина з кольорового скла чи іншого матеріалу, що пропускає світло, у вікнах соборів і ратуш.
Коментарі (0)