Розбійні гнізда
- 1-04-2022, 00:08
- 487
7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна
Розбійні гнізда
Спершу феодали мешкали в розташованих на високих пагорбах, оточених ровом, земляним валом і частоколом, таборах. Єдиною примітною спорудою такого табору був донжон — кількаповерхова дерев’яна чи кам’яна вежа. Донжон служив не лише основною оборонною спорудою, а й помешканням для господаря та його сім’ї.
Такий вигляд мали найдавніші замки
Замок графів Фландрських у Генті
Замкові ворота з підйомним містком
У XII ст. замок уже оточували масивні кам’яні стіни, в ньому з’явилися просторі помешкання зі всіма тодішніми побутовими зручностями. Замок мав в’їзні ворота, обладнані підйомним (на ланцюгах чи канатах) мостом, перекинутим черев рів. На ніч і при наближенні ворога цей міст піднімали. В склепіння воріт було вмонтовано також залізну решітку, яка, коли її опускали, служила додатковою перешкодою для непрошених гостей. У захисній стіні були бійниці — вузькі отвори, крізь які ворога засипати стрілами.
Королівський замок в Англії: 1 — міський мур, 2 — захисний рів, 3 — королівські ворота, 4 — зовнішній двір замку, 5 — внутрішній двір замку, 6 — колодязна вежа, 7 — орлина вежа, 8 — вежа королеви, 9 — основний зал, 10 — вежа управителя, 11 — Чорна вежа, 12 — вежа-водосховище, 13 — ворота королеви, 14 — сторожова вежа, 15 — північно-східна вежа, 16 — комірна вежа
Не завжди вдавалося вирити колодязь у замку, тому обходилися цистернами з дощовою водою чи доправляли воду знизу. Коли замок перебував в облозі, його мешканцям доводилося сутужно без води та їжі, запаси яких швидко кінчалися.
У ХІІ-ХІІІ ст. вся Європа вже була нашпигована феодальними замками — похмурими, холодними осідками знаті. Лише у Франції їх налічувалося близько 10 тисяч. Замки давали змогу феодалам тримати в покорі довколишніх селян. У населення округи один лише вигляд замку викликав жах, тим паче, що в народі подейкували про підземні каземати, у яких заживо гноїли непокірних. Замок робив феодала менш залежним від короля.
Чому замок називають маленьким містом?
Коментарі (0)