Шалені нормани
- 6-04-2022, 13:27
- 392
7 Клас , Всесвітня історія 7 клас Крижановський, Хірна
Шалені нормани
На Півночі Європи проживали «північні люди» — нормани. Це пращури нинішніх норвежців, данців, шведів та ісландців. У Західній Європі їх називали вікінгами, на Русі — варягами.
Північна Європа — далеко не райський куточок. Клімат там холодний, умови життя суворі. Ліси та скелясті гори не сприяють землеробству. Нормани (а їх налічувалося небагато, й жили вони розкидано, окремими хуторами) більше займалися мисливством, рибальством і скотарством.
Нормани були вправними і мужніми мореплавцями. Вони будували невеликі (на 20—40 осіб) швидкохідні й міцні кораблі. Корпус обшивали дерев’яними планками — він добре витримував удари морських хвиль. На ньому ставити щоглу з надійними вітрилами, але використовували й весла. Уздовж бортів розвішували мальовничі щити. Носова і задня частини корабля були високо піднятими, він виглядав дуже красиво. Ніс увінчувала — на пострах ворогам — дерев’яна голова дракона. Жодне європейське судно не могло змагатися у швидкості з норманським. На своїх кораблях нормани здійснювали прибережне плавання, але виходили й у відкрите море. Магнітного компаса вони не знали, на морі орієнтувалися за сонцем. Іноді хоробрі норманські моряки запливали взагалі бозна-куди. Близько 1000 року вони подолати Атлантичний океан і висадилися на узбережжі Північної Америки. Прожили вони там недовго й не залишили після себе майже жодних слідів, тому не їх вважають першовідкривачами Америки. У своїх сагах нормани назвали Америку «країною винограду».
Шолом вікінга
Нормани охоче займалися торгівлею. Вони продавали свої домоткані вироби, хутра й те, що награбували, а купували зброю, одяг і прикраси. Ще в VI—VIII ст. вони побудували свої невеликі торгові поселення. Згодом у них з’явилися міста.
Вікінги — володарі морів
Коментарі (0)