Якими були суспільний устрій, релігія та повсякденне життя Стародавньої Індії (відповіді)
- 20-01-2023, 16:18
- 213
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014
§ 21. ЯКИМИ БУЛИ СУСПІЛЬНИЙ УСТРІЙ, РЕЛІГІЯ ТА ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ СТАРОДАВНЬОЇ ІНДІЇ
Сторінка 102
Сторінка 102
1. Розкажіть про варни в Індії. Чи справедливо, на вашу думку, поділяти людей на варни?
Після приходу аріїв в Індії поступово склався своєрідний устрій суспільства, заснований на поділі його на варни.
Кожен індієць від народження належав до певної варни, на які людей начебто розділив бог Брахма, визначивши їхні заняття, права та обов’язки. Поділ населення на варни вважався вічним і незмінним. За легендою, зі своїх уст Брахма створив жерців-брахманів, які знали священне вчення та служили богам. Зі своїх могутніх рук Брахма витворив наділених силою і мужністю воїнів-кшатрїїв, обов’язком яких була участь у війнах і управління державою. А зі своїх стегон людей третьої варни - хліборобів, скотарів, ремісників і торговців та всіх інших, чию роботу поважали в суспільстві. Слуги, дрібні ремісники та наймити створені із забруднених ніг Брахми, входили до варни шудр. Були також люди, котрі не входили до жодної варни-недоторкані. Вони були ізгоями, і до них у суспільстві ставилися з презирством. їм заборонялося жити в селищах і містах. Люди однієї варни вели схожий спосіб життя, мали майже однакові житла, вживали подібну їжу.
Вважаю поділ населення на варни несправедливим, він обмежував прав і свободи людей принижував їх честь і гідність
2. Якими були основні положення індуїзму?
Індуїзм (у перекладі означає «вічна релігія», «вічний шлях») - релігія Індії, корені якої йдуть до Ведійської цивілізації. Найважливішими з численних богів індуїзму вважають трьох - Брахму, Шиву і Вішну.
Індійці вірили, що душі померлих не потрапляють у загробний світ, а відразу після смерті народжуються знову в іншому тілі. Якому саме - залежить від кількості добрих і злих справ, що їх людина
здійснила під час попереднього земного існування. Якщо людина чинила зло, то після смерті її душа може опинитися в тілі черв'яка або іншої «нечистої» істоти. Якщо ж людина виконувала всі настанови і жила праведно, її душа може відродитися в цареві або навіть у тілі божества.
3. Хто був засновником буддизму ? Що проповідує буддизм?
У IІ ст. до н.е. в Індії виникла най дав ніша світова релігія - буддизм. Її засновником вважається царевич Гаутама, син правителя держави, якого згодом стали називати Буддою.
Буддизм - одна з трьох світових релігій. Основним у буддизмі є вчення про «чотири благородні істини». Відповідно до них - усе існування пов'язано зі оправданнями. Уникнути оправдань можна лише звільнившись від бажань за допомогою праведного життя Будда вчив, якщо людина хоче звільнитися від страждань і знайти вічний спокій, то повинна не завдавати шкоди живим створінням, не красти, здобувати хліб насущний чесною працею, говорити тільки правду, цуратися заздрощів, лестощів, пліток.
Учнем і послідовником Будди міг бути кожен - багатий і бідний, цар і раб, брахман і недоторканий.
4. Які наукові відкриття та винаходе належать стародавнім індійцям? Які здобутки їхньої цивілізації ми використовуємо і понині?
Стародавні індійці уславилися своїми науковими відкриттями. Вагомих успіхів вони досягли її в математиці: уміли добувати квадратні та кубічні корені, розробили десяткову систему числення. Цифри, якими ми користуємося і називаємо арабськими, насправді винайшли стародавні індійці.
Гра в шахи теж народилася в Стародавній Індії. Вона називалася «чотири роди військ » і була задумана як битва між двома арміями.
Найбільшого розвитку в Стародавній Індії досягла медицина. Тамтешні лікарі вміли вправляти кістки, лікувати переломи, відновлювати носи, вуха, губи, втрачені або скалічені в бою чи за вироком суду. Хірурги успішно робили складні операції. Найперші в світі лікарні було створено саме в Індії.
Десяткова система числення, арабські цифри, гра в шахи, лікарні прийшли до нас з Індії і успішно використовуються і зараз.
5. Що спільного, а що відмінного у способі життя мешканців Стародавніх Єгипту й Індії?
Спільне - Осілий спосіб життя. Заняття землеробством, скотарством, ремеслами, обміном.
Відмінно індійці використовували в господарстві і військовій справі - слонів.Одне з занять - суднобудування. Не знали заліза.
Єгиптяни зрошували свої поля.Першими займалися бджільництвом.
6. Уявіть, що ви побували в Стародавній Індії і прослухали розповіді учнів Будди про свого вчителя. Розкажіть про свої враження.
Ми дізналися, що протягом 40-ка років, оточений учнями, ходив Будда горами й долинами Гангу, творячи дива і проповідуючи своє вчення. Спочатку воно називалось дхармою (слід розуміти як закон життя). Потім нова релігія стала носити ім'я свого засновника - буддизм.
Учні Будди розповіли нам що таке праведна поведінка, і що вона включає до себе п’ять принципів:
- не шкодити живим істотам (не вбивати);
- не брати чужого (не красти);
- утримуватися від заборонених статевих контактів (не торкатися чужої дружини);
- не виголошувати марних і оманливих промов (не обманювати);
- не вживати хмільних напоїв (не пиячити).
Ми переконалися, що у вченні Будди багато спільного з християнством.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Пометун, Мороз 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)