Початок історії. Виникнення людини та її розселення (відповіді)
- 21-01-2023, 00:53
- 221
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014
§ 2-3. Початок історії. Виникнення людини та її розселення
Сторінка 20 Оцініть себе
1 Де було знайдено рештки пралюдей, стоянки неандертальців та кроманьйонців? Якими були напрямки їх розселення?
Відповідь:
Найбагатший матеріал для вивчення істот, яких називають пралюдьми, виявлено в Африці. Археологічні знахідки засвідчую, появу там понад 4 млн років тому істот, названих австралопітеками, мавп, які мали риси, що зближували їх з людиною.
Викопні рештки неандертальців вперше знайдено 1856 р. в долині річки Неандер - однієї з приток Рейну (Німеччина). Звідси походить умовна назва неандертальці Кістки неандертальців, крім Європи, знайдено в Узбекистані, на Далекому Сході, у Північній Африці. На території України виявлено чимало стоянок неандертальців. Найвідомішою є стоянка в Киік-Кобі, що в Криму, бо саме тут знайдено кістки найдавнішої людиноподібної істоти на території України.
Уперше рештки «людини розумної» виявили в місцевості Кроманьйон (Франція). Звідси походить наукова назва кроманьйонська людина, або кроманьйонець. В Африці виявлено рештки людей сучасного типу, вік яких перевищує 100 тисяч років. Звідти, як уважають учені, перші люди розселилися на інші континенти. Зокрема, у Європі «людина розумна» з’явилася 40-35 тис. років тому. Археологічні матеріали свідчать про невпинне зростання населення на території України за тих часів. Саме через Україну відбувалося заселення східної частини Європейського континенту.
2-3. Що спільного та відмінного між австралопітеком, пітекантропом, неандертальцем та кроманьйонцем?
Відповідь:
До спільних рис можна віднести: ходіння на задніх кінцівках, співвідношення великого пальця руки до інших пальців, вони мали більший, ніж у мавп, об’єм мозку й більше, ніж у мавп, відношення маси мозку до маси всього тіла.
Щодо відмінного: різний об’єм мозку, зріст, вид діяльності, вірування, оволодіння членороздільною мовою (нею оволодів кроманьйонець).
4. Витлумачте поняття: кам’яний вік, культурний шар, ручне рубило, «людина вміла», «людина розумна».
Відповідь:
Кам’яний вік - період, коли основним матеріалом для виготовлення знарядь праці був камінь.
Культурний шар - шар ґрунту, у якому виявлено сліди життєдіяльності людини.
Ручне рубило - основне знаряддям пітекантропів, виготовлене з каменю.
«Людина вміла» - найдавніші людські істоти, що вперше почали виготовляти знаряддя з каменю близько 2,5 млн років тому і вимерли 1 млн років тому.
«Людина розумна» - вид живих організмів, який на сучасному етапі існування живого перебуває на найвищому щаблі розвитку і зайняв його в результаті довгого і складного процесу історико-еволюційного прогресу (антропогенезу).
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)