Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України Практичне заняття 2 (відповіді)
- 21-01-2023, 00:56
- 236
ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014
§ 8. Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України
Практичне заняття 2
Сторінка 44 Працюймо самостійно.
Завдання 1.
Роздивіться ілюстрацію. Використовуючи текст підручника, поміркуйте, що ще можна було намалювати на картині реконструкції.
Відповідь:
На картині можна намалювати: загони з овець тощо), на передньому плані можна було намалювати зброю для полювання. Також можна було намалювати поклоніння богині родючості.
1. Про які заняття свідчать відібрані вами трипільські пам’ятки?
Відповідь:
Дані пам’ятки свідчать про виготовлення кам'яних знарядь, гончарства, виготовлення прикрас, знарядь? Та захисту, статуеток, жител з кісток твар.
2. Яке, на вашу думку, призначення цих речей?
Відповідь:
Ці речі призначалися для побуту чи життя, полювання, будівництва, виготовлення знарядь праці праці тощо.
3. Що повідомляють поміркуй про спосіб життя та вірування трипільців?
Відповідь:
Пам’ятки повідомляють про те що трипільці займалися землеробством, гончарством, виготовляли прикраси.
Завдання 2.
2. Витлумачте поняття: фараон, жерці, номи, єгипетські піраміди.
Відповідь:
Фараон - правитель давньоєгипетської династії.
Жерці - суспільна група, що виконувала релігійні обряди. Номи - область (округ) із власного територією та своїм центром - обнесеним мурами поселенням, у якому мешкав правитель та було розташоване святилище місцевого божества. Єгипетські піраміди - гробниці фараонів.
3. Як природні умови Давнього Єгипту впливали на життя його мешканців?
Відповідь:
Після закінчення льодовикового періоду в Північній Африці встановився спекотний та посушливий клімат і лише в нільській долині склалися сприятливі природні умови для проживання людей. У 5 тисячолітті до н. е. вони опанували землеробство. Навесні річки, які впадають у Ніл, несли до нього безліч решток рослин та гірських порід. У середині липня повінь досягала південних кордонів Єгипту. Рівень води в Нілі піднімався на 8-14 м. Від середини листопада вода поверталася в береги, а земля навколо вкривалася шаром мулу й ставала надзвичайно родючою. Селитися близько біля річки давні єгиптяни ще не наважувалися, оскільки під час повені вода заливала поля та долину. Вони укріплювали береги, будували дамби, споруджували греблі, аби мул краще осідав на полях.
4. Як виникла єдина давньоєгипетська держава? Чому фараони особисто керували будівництвом пірамід? Відповідь:
Наприкінці 4 тисячоліття до н. е. в Єгипті існували два таких утворення - держави Верхній Єгипет (на півдні) і Нижній Єгипет (дельта Нілу). Близько 3000 р. до н. е. між
Верхнім та Нижнім Єгиптом тривало протистояння.
Боротьба закінчилася перемогою правителя Верхнього Єгипту Міни. Він став засновником першої династії єгипетських царів і першої загальнодержавної столиці, яку єгиптяни називали Хетка- Птах (у перекладі - «Храм душі Птаха»), а греки - Мемфіс («Білі стіни»).
Фараони особисто керували будівництвом пірамід, тому що вони вважали, що чим розкішна піраміда - тим величніше фараон. Піраміди були гробницею фараона, тому її будували винятково під керівництвом самого фараона.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)