Войти
Закрыть

Суспільне, релігійне та культурне життя Давньої Індії (відповіді)

ГДЗ 6 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014

 
§ 20. Суспільне, релігійне та культурне життя Давньої Індії
Сторінка 107 Оцініть себе
1. Витлумачте поняття: варни, касти, індуїзм, буддизм, ступа.
Відповідь:
Варни - великі групи людей із чітко визначеними правами та становищем у суспільстві.
Касти - об’єднання людей однієї професії.
Індуїзм - індійський спосіб життя, включаючи всю суму життєвих принципів і норм; соціальних і етичних цінностей, вірувань і уявлень, обрядів і культів, міфів і легенд, буднів і свят тощо.
Буддизм - релігійно-філософське вчення (Дгарма) про духовне пробудження (бодгі), яке виникло близько VI століття до н. е. в Давній Індії.
Ступа - буддійська культова споруда, у якій зберігали священні реліквії.
2. Кого вважають засновником буддизму? У чому сутність цієї релігії?
Відповідь:
Засновником буддизму вважається Сіддхартха Гаутама, в подальшому отримав ім'я Будда Шак'ямуні. Будда переконував, що кожна людина здатна врятуватися сама шляхом самовдосконалення.
3. У чому особливості індуїзму? Яких богів шанували прихильники цієї релігії?
Відповідь:
Прихильники цієї релігії головними богами вважали Брахму, Вішну та Шиву. Брахма-творець і правитель світу. Він поділив людей на варни, карав невірних і грішників. З ним були нерозривно пов’язані бог-охоронець Вішну і бог-руйнівник Шива. Брахму вважали покровителем жерців-брахманів, Шиву - покровителем купців, ремісників та землеробів. Шанували прихильники індуїзму (індуси) й інших богів. Наприклад, Індру - покровителя воїнів-кшатріїв і царської влади. Шанували 
дружин Вішну та Шиви-Лакшмі (богиню сімейного щастя, символ жіночої вроди, ласки, самопожертви) й Калі (богиню жаху та символ невгамовності).
4. Якими винаходами індійців людство користується й нині? Про які пам’ятки архітектури та скульптури дізналися?
Відповідь:
Давні індійці перші почали виробляти тканини з бавовни та навчилися отримувати цукор із цукрової тростини. Індія є батьківщиною гри в шахи, яку називали «гатуранга», що означає «армія, що складається із чотирьох родів військ». Індійці вміли визначати більше ста хвороб і користуватися лікарськими травами. Індійські математики винайшли простий і зручний спосіб лічби та запису чисел - десяткову систему числення (так звані арабські цифри). 4-2 ст. до н. е. - доба розквіту давньоіндійської архітектури. У той період було збудовано багато буддійських храмів - ступ. За переказом, індійський цар Ашока звів 84 000 ступ. Найвідоміша та найбільша ступа постала в Санчі. У 2-1 ст. до н. е. індійці почали вирубувати храми та монастирі в скелях. Одним з найвідоміших зразків храмової скельної архітектури є високогірний печерний монастир у Карпі (1 ст. до н. е. - 1 ст. н. е.).
скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 6 клас Бандровський, Власов 2014", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація