Раннє Відродження і гуманізм (відповіді)
- 16-01-2023, 20:09
- 228
ГДЗ 7 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Щупак, Бурлака 2021
§25 Раннє Відродження і гуманізм
Запитання і завданняЗнаю і систематизую нову інформацію
1. Поясніть поняття «Відродження».
Із середини ХІІІ ст. у Західній Європі почав формуватися новий етап розвитку культури — Відродження, або Ренесанс (від італ. rinascimento, франц. renaissance — відродження).
2. На які періоди поділяють добу Відродження в історії світової культури?
Раннє Відродження (середина XIІІ ст. — кінець XV ст.)
Високе Відродження (кінець XV ст. — початок XVI ст.)
Пізнє Відродження (перша третина XVI ст. — початок XVII ст.)
3. Назвіть передумови Ренесансу.
Батьківщиною Ренесансу була Італія з її процвітаючими містами. Наявність багатої культурної спадщини Античності, відчуття близькості й спорідненості з нею були необхідними передумовами Ренесансу. Тож закономірно, що він з’явився і розквітнув саме на італійських землях.
5. Чому гуманісти виявляли великий інтерес до античної культури?
Гуманісти виявляли великий інтерес до культури стародавніх Греції і Риму. Саме досягнення античних філософів, поетів, художників, архітекторів і скульпторів були взірцем для митців і вчених епохи Відродження, яка позначилася небувалим розквітом мистецтва.
Письменники-гуманісти оспівували природу, але водночас описували тогочасне бурхливе життя, прекрасні й сильні людські почуття. Живописці продовжували створювати картини на біблійні сюжети, проте для зображення Ісуса Христа і святих їм позували звичайні люди. Дедалі більше з’являлося портретів сучасників: і вельможних правителів, і простих городян.
6. Хто є засновником раннього італійського гуманізму? Чим уславилася творчість цього митця?
Засновником раннього італійського гуманізму вважають Данте Аліг’єрі (1265–1321 рр.). Він був останнім поетом Середньовіччя і водночас першим поетом Відродження.
7. Чому Петрарку вважають «батьком» гуманістичної культури в Європі?
«Батьком» гуманістичної культури в Європі був поет і вчений Франческо Петрарка, який жив у 1304–1374 рр. Він розшукував і збирав античні рукописи, вивчав латинську мову, античну філософію, спосіб мислення римських авторів. Петрарка став творцем нової системи культурних цінностей, центром якої була Людина.
8. Які зміни в житті середньовічного суспільства сприяли появі ідей гуманізму?
Батьківщиною Ренесансу була Італія з її процвітаючими містами. Наявність багатої культурної спадщини Античності, відчуття близькості й спорідненості з нею були необхідними передумовами Ренесансу. Тож закономірно, що він з’явився і розквітнув саме на італійських землях.
У цій країні працювало багато шкіл, тому чимало городян були письменними й освіченими. Саме в містах виникла інтелігенція — група людей, що мала високий рівень освіти й займалася розумовою працею.
Заможні городяни, активні й підприємливі, по-новому сприймали довколишній світ. На відміну від феодалів, вони прагнули розбагатіти не внаслідок грабежів і захоплення земель під час війн, а займаючись торгівлею, фінансовою справою і виробництвом товарів.
Мандрівні торговці долучалися до нових знань, досвіду та впроваджували їх на своїй батьківщині. Городяни дедалі частіше намагалися дістати більше радощів у земному, а не в потойбічному житті. За замовленням багатих городян архітектори будували великі й вишукані будинки, а живописці й скульптори прикрашали їх картинами і статуями.
9. Виконайте тренувальну онлайн-вправу:
«Раннє Відродження і гуманізм»
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 7 клас Щупак, Бурлака 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)