Зародження капіталістичних відносин. Повсякденне життя Західної Європи (відповіді)
- 10-01-2023, 02:26
- 734
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Щупак, Бурлака 2021
§ 4 Зародження капіталістичних відносин. Повсякденне життя Західної Європи
Запитання і завданняЗнаю і систематизую нову інформацію
2. Які чинники сприяли становленню капіталізму?
У ХVІ–ХVІІ ст. основою світової економіки лишалися аграрні відносини. Водночас протягом XVI–XVII ст. в Європі розпочався перехід від аграрного до індустріального суспільства. З розвитком міст, торгівлі, виробництва закладалися основи майбутньої ринкової економіки. Товари все частіше почали виготовлятися заради отримання прибутку — на продаж. У Західній Європі зародився капіталізм. Колоніальна політика європейців у Новому світі полягала у пограбуванні колоній та експлуатації корінного населення для одержання прибутків. Великі географічні відкриття пришвидшили розклад феодальних відносин і нагромадження капіталу — коштів і ресурсів, що вкладалися в розвиток виробництва.
3. Схарактеризуйте особливості мануфактурного виробництва. Які види мануфактур існували за Ранньомодерної доби?
Капітал зосереджувався в руках купців і майбутніх підприємців (буржуазії), а збіднілі селяни, робітники, колишні цехові майстри ставали новою вільною робочою силою — найманими робітниками. Наприкінці XVI ст. виникли перші мануфактури з використанням найманої праці. У конкурентній боротьбі з мануфактурним виробництвом цехове ремесло занепадало.
Види мануфактури: Розподіл праці, Отримання прибутків, Ручна праця
4. Складіть історичні сенкани з поняттями: «індустріальне суспільство», «мануфактура», «найманий робітник», «капіталізм», «революція цін».
Індустріальне суспільство — суспільство, у якому головну роль відіграє промисловість, більшість населення працює на заводах і фабриках, формується громадянське суспільство.
Мануфактура — велике підприємство, в якому використовували ручні знаряддя праці й розподіл праці між робітниками.
Наймані робітники — вільні працівники, які трудилися на власників підприємств, роботодавців за гроші (заробітну плату).
Капіталізм — соціально-економічна система, заснована на приватній власності на засоби виробництва (заводи, машини, землю тощо), господарській діяльності з метою отримання прибутку, розвитку ринкових відносин.
«Революція цін» — процес підвищення цін на товари внаслідок падіння вартості дорогоцінних металів, які виконували функцію грошей.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Всесвітня історія 8 клас Щупак, Бурлака 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)