Слово про місячну сонату

 

Є мистецькі твори, що залишаються в пам'яті назавжди. До таких належать і полотна Архипа Івановича Куїнджі, зокрема його цикл українських пейзажів. Перлиною серед них уважається «Місячна ніч».
Цій картині випала трагічна доля. Шедевр із шедеврів, вона не стала окрасою експозиції музеїв, бо вже під час створення була приречена на смерть. Архип Іванович Куїнджі застосував під час її створення цинкові фарби, до того ж у концентрації, що мала привести до цілковитого потемніння. Добившись нечуваного ефекту у відтворенні місячного світла він чудово розумів, що милуватися його картиною випаде не багатьом поколінням шанувальників мистецтва. І не минуло й кількох років, як полотно почало поволі, але безповоротно чорніти. Щоб хоч трохи продовжити йому життя, працівники музею перенесли картину в напівтемні кімнати запасника, куди не проникало руйнівне для неї сонячне світло. Але навіть втративши свій первісний вигляд, «Місячна ніч» заполоняла, ведучи в дивовижний світ неповторної краси ночі. Здавалося, що перед тобою — справжня річка, залита місячним сяйвом, а навколо дрімають заколисані спокоєм береги.
(За В. Туркевичем; 162 сл.).

Завдання
1. Випишіть слова, утворені префіксальним способом. Поясніть орфограму.
2. Випишіть речення з відокремленими членами. Поясніть пунктограму.
3. Виконайте синтаксичний розбір речення Здавалося, що перед тобою — справжня річка, залита місячним сяйвом, а навколо дрімають заколисані спокоєм береги...

Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы

Схожі Диктанти

 
 

Залишити коментар

 

Коментарів - всього 0