Найбільші країни Євразії. Діяльність людей та охорона природи
- 2-02-2022, 15:49
- 405
4 Клас , Природознавство 4 клас Жаркова, Мечник
Найбільші країни Євразії. Діяльність людей та охорона природи
Де розташована Євразія? З яких частин вона складається? На якому материку найбільше населення?
Євразія — найбільший за площею і найбільш заселений материк на планеті. На ньому проживає більше половини населення Землі. На материку розташовані 93 країни світу, які відрізняються площею, кількістю населення, господарською діяльністю людей.
Найбільшою за площею країною Євразії є Росія (столиця — місто Москва). У європейській частині Євразії найбільшою за площею країною є Україна (столиця — місто Київ). В азіатській частині першою за площею та кількістю населення є Китай (столиця — місто Пекін) (мал. 74).
Мал. 74. Столиця Китаю — Пекін
Другою за розмірами та кількістю населення в азіатській частині Євразії є Індія, столиця якої — місто Нью-Делі.
У Європі країною з найбільшою кількістю населення є Німеччина, столиця якої — місто Берлін. Другою за розмірами та кількістю населення є Франція. Столиця Франції — місто Париж.
Від чого залежить господарська діяльність людей?
Господарська діяльність людини залежить від природних умов, які існують на території, де вона живе. На неї впливають погодні умови, наявність корисних копалин, водойм, ґрунтів, лісів. Людина змушена пристосовуватися до природних умов і враховувати їх під час ведення господарської діяльності.
Які природні умови на материку Євразія? Які природні багатства є в Євразії?
Наявність на материку Євразія надзвичайно різноманітних природних умов та всіх видів корисних копалин зумовила розвиток різних галузей промисловості. На металургійних комбінатах виплавляють метали, на заводах виробляють станки, автомобілі, трактори, комбайни, літаки, кораблі, мінеральні добрива, комп’ютери, побутову техніку. На фабриках виготовляють ліки, тканини, шиють одяг і взуття.
Мал. 75. Автомобілебудівний завод у Німеччині
Мал. 76. Швейна фабрика в Китаї
На рівнинах Євразії, укритих родючими ґрунтами, люди займаються сільським господарством. Тут вирощують пшеницю, ячмінь, жито, овес, рис, соняшник, цукровий буряк, картоплю, овочі, фрукти. Населення займається розведенням свиней, корів, овець, свійських птахів.
Продукцію сільського господарства переробляють на молокозаводах, м’ясокомбінатах, кондитерських фабриках, цукрових заводах, хлібопекарських підприємствах.
Природа Євразії зазнала значних змін у результаті господарської діяльності людини. Відбулося зниження родючості ґрунтів, обміління річок, зменшення зайнятих лісами площ, забруднення довкілля, зменшення кількості видів рослин і тварин.
З метою збереження природи в Євразії створено чимало природоохоронних територій.
У національному парку «Біловезька пуща» в Білорусі під охороною перебувають незаймані ліси, у яких живуть зубри (мал. 77).
Мал. 77. Зубри в Віловезькій пущі
У Японії розташований національний парк «Фудзі-Хаконе», у якому охороняються вулкани, озера, джерела, водоспади, рідкісні рослини і тварини.
Євразія — найбільш заселений материк на планеті. На ньому, у 93 країнах, проживає більше половини населення Землі. Завдяки різноманітним природним багатствам в Євразії добре розвинуті промисловість та сільське господарство.
1. Які великі держави розташовані в Євразії? Назви їх столиці. 2. Які природні багатства є в Євразії? 3. Які промислові підприємства є в Євразії? Що на них виробляють? 4. Які культурні рослини вирощують і яких свійських тварин розводять у Євразії? 5. Як господарська діяльність людини вплинула на природу Євразії? 6. Яких заходів уживають з метою охорони природи Євразії?
Коментарі (0)