Населення. Держави материка
- 22-01-2022, 03:20
- 418
7 Клас , Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук
7 Клас , Географія 7 клас Гільберг, Паламарчук
Пригадайте: Які чинники впливають на розміщення населення?
Населення. Загальна чисельність населення Північної Америки перевищує 518,7 млн осіб. Основну його частину становлять жителі США, Мексики й Канади.
До відкриття європейцями Північна Америка була заселена індіанськими племенами, які розмовляли різними мовами. Одні з них (хайда, нутка) займалися полюванням і збиранням диких плодів, інші (атапаскі, алгонкіни) — полюванням і рибальством. Крім полювання, індіанські племена вирощували боби, гарбузи й кукурудзу. Предки сучасних ескімосів з’явилися пізніше. Оскільки південь уже був зайнятий, вони почали освоювати арктичні й субарктичні території. Основним заняттям ескімосів і алеутів був хутровий промисел.
Наприкінці XV ст. почало формуватися сучасне біле населення Північної Америки. У XVII ст. на материку з’являються представники негроїдної раси з Африки. Їх завезли для роботи на плантаціях. Негрів продавали в рабство плантаторам.
Основну частину населення Північної Америки становлять вихідці з різних країн Європи, переважно з Великої Британії. Вони розмовляють англійською мовою. У Центральній Америці та в країнах Карибського басейну переважає іспаномовне населення. У Канаді в провінції Квебек нащадки переселенців з Франції розмовляють французькою. Чимало людей щороку прибуває з країн Європи, у тому числі з України. Особливо зростає кількість переселенців із країн Південної Америки й Азії.
Розміщення населення в Північній Америці залежить насамперед від історії заселення материка та його природних умов. Найбільш заселена південна частина континенту. Висока щільність населення в східній частині, де осідали перші поселенці з європейських країн. У цій частині Північної Америки розташовані найбільші міста: Нью-Йорк (мал. 106), Бостон, Філадельфія, Монреаль та ін.
Мало заселені північні території материка. Вони зайняті тундрою й тайговими лісами. У гірських областях, де посушливий клімат і пересічений рельєф, щільність населення незначна. У зоні степів — родючі ґрунти, багато тепла й вологи, тому й щільність населення значно вища.
Понад 70 % населення Північної Америки проживає в містах.
Мал. 106. Вулиця міста Нью-Йорка (США)
Держави. На політичній карті Північної Америки нараховується 24 держави. Найбільші з них — Сполучені Штати Америки (США), Канада та Мексика.
Високорозвиненою країною світу є США, столиця — місто Вашингтон (мал. 107). Її територія складається з трьох віддалених одна від одної частин.
Мал. 107. Місто Вашингтон (США)
Дві з них розташовані на материку — це основна територія та Аляска. У центральній частині Тихого океану — ще один штат — Гаванські острови. Крім того, США належать кілька основних володінь у Тихому океані.
На північ від основної території США розташована Країна кленового листка — Канада, столиця — місто Оттава. Країна займає майже всю північну частину материка.
На південь від США знаходиться Мексика — країна, що розвивається. Столицею Мексики є велике місто Мехіко. Країна має значні природні ресурси (нафта, руда, кольорові метали).
У Центральній Америці та на островах Карибського моря розміщені кілька невеликих держав: Гватемала, Нікарагуа, Панама, Коста-Рика, Ямайка та ін.
На острові й прилеглих до нього дрібних островах знаходиться Республіка Куба.
Україна й держави Північної Америки. Україна підтримує відносини з багатьма країнами Північної Америки, особливо з високорозвинутими — США та Канадою. У цих країнах проживає найчисельніша українська діаспора (мал. 108). Найтісніша співпраця з цими країнами налагоджена в галузі освіти та культури. Значна кількість українських студентів навчається у вузах США й Канади. Між Україною та країнами
Північної Америки щороку реалізуються проекти в галузі науки, інформаційних технологій, торгівлі, туризму тощо.
Канада — перша країна, яка визнала незалежність України.
Мал. 108. Місто Вергевіль (Канада)
Практична робота 9 (продовження)
Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів Північної Америки
Позначте на контурній карті, користуючись атласом.
Держави та їх столиці: США, Канада, Мексика.
Запитання та завдання
Працюємо з картою та атласом
Покажіть на фізичній карті країни, назви яких наведені в тексті. Нанесіть на контурну карту їх кордони, підпишіть столиці.
Сторінка дослідника
Поясніть, використовуючи різноманітні джерела інформації, як змінилося життя місцевого населення з приходом європейців.
Повторимо головне
Коментарі (0)