Несприятливі погодно-кліматичні явища та прогноз погоди (відповіді)
- 30-01-2023, 23:02
- 315
ГДЗ 8 Клас , ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021
26. Несприятливі погодно-кліматичні явища та прогноз погоди
1. Які погоднокліматичні явища в Україні належать до несприятливих?На території України найчастіше бувають такі несприятливі погодно-кліматичні явища, як сильні вітри і дощі, густі тумани, спека, хуртовини, снігопади, заморозки; рідше трапляються пилові бурі, суховії, смерчі, ожеледь.
2. Якої шкоди можуть завдавати грози, зливи та град? Де вони найчастіше трапляються?
Небезпечні погодні явища часто виникають досить несподівано, проявляються як стихійні і завдають значних збитків населенню та господарству. Здебільшого вони пов’язані з особливостями атмосферної циркуляції, іноді на них впливає рельєф місцевості. До небезпечних явищ, які часто бувають в Україні, належать зливи, густі тумани, сильні вітри, спека, хуртовини, снігопади, заморозки. Дещо рідше трапляються пилові бурі, суховії, смерчі, ожеледь.
Злива - це короткочасний інтенсивний дощ, під час якого може випасти місячна норма опадів для даної місцевості (мал. 92). Потужні зливові струмені й потоки завдають великої шкоди, розмиваючи дороги та фундаменти будівель, схили ярів. Улітку зливи бувають на всій території України, але найчастіше - у Карпатах і південних районах. У горах вони триваліші, іноді спричиняють катастрофічні паводки на річках.
3. Назвіть регіони України, в яких виникають посухи, суховії, пилові бурі.
Саме пилові бурі спостерігалися в багатьох областях України, у тому числі північних.
В Одеській області, де спостерігається найтриваліший та найжорсткіший дефіцит опадів.
4. Наведіть приклади небезпечних погодних явищ, що бувають в Україні в холодний період року? Чим вони небезпечні?
Заметілі, хуртелиці, лавини, ожеледь. Тим що вони зупиняють все. Наприклад, коли заметіль транспорт не може їхати і так далі.
5. Хто був організатором метеослужби в Україні? Як нині створюють прогноз погоди?
Срезневський Борис Ізмаїлович. Прогнози погоди будують на основі даних метеоспостережень через обчислення системи гідродинамічних рівнянь з великою кількістю невідомих, що складають ту, чи іншу гідрометеорологічну модель поведінки атмосфери Землі.
Даний матеріал відноситься до підручника "ГДЗ Географія 8 клас Бойко, Дітчук 2021", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)
Коментарі (0)