Войти
Закрыть

Узагальнення за розділом: Початок Української революції

10 Клас , Історія України 10 клас Бурнейко, Хлібовська (рівень стандарту, нова програма)

 

Узагальнення за розділом: Початок Української революції

1. Розставте події в хронологічній послідовності, складіть хронологічну таблицю. Всеукраїнський національний конгрес; виступ самостійників; проголошення Української Народної Республіки; створення Української Центральної Ради; бій під Крутами; проголошення незалежності УНР; утворення Генерального секретаріату; проголошення Кримської Народної Республіки; підписання Берестейського (Брестського) мирного договору між УНР та Центральними державами.

2. Попрацюйте з логічними ланцюжками. З’ясуйте, яке з понять зайве і чому.

A) Українська Центральна Рада; Народний секретаріат; Генеральний секретаріат; Рада Народних Міністрів.

Б) Донецько-Криворізька; Таврійська; Одеська; Донська більшовицькі республіки.

B) інтервенція; ультиматум; терор; універсал.

Г) Директорія; Кургултай; Мусвиконком; Раднарком.

3. Виконайте завдання за історичною картою:

а) локалізуйте територію, на яку поширювалась правочинність Генерального секретаріату згідно з «Тимчасовою інструкцією...»;

б) окресліть територію Української Народної Республіки згідно з III Універсалом УЦР;

в) простежте напрямки наступу більшовиків під час першої війни більшовицької Росії з УНР;

г) визначте територію УНР за Берестейським (Брестським) мирним договором.

4. Пригадайте етапи Української революції 1917-1921 рр. та стисло їх охарактеризуйте.

5. Порівняйте чотири Універсали УЦР за критеріями: дата появи; передумови; основний зміст; наслідки прийняття.

6. Проаналізуйте програмні засади українських політичних партій на початку Української революції.

7. Поміркуйте, чому бій українських гімназистів і студентів під Крутами порівнюють із подвигом трьохсот спартанців.

8. Попрацюйте з характеристиками історичних особистостей, поданих нижче та розміщених у § 7 (Михайло Грушевський) та у § 8 (Володимир Винниченко). Порівняйте, що спільного, а що відмінного в їхній діяльності. Відповідь обґрунтуйте.

Петро Болбочан (1883-1919)

Народився у с. Геджев на Хотинщині, яка входила до Бесарабської губернії (нині с. Ярівка Чернівецької області).

Закінчив Чугуєвське піхотне юнкерське училище. Став одним із творців українського війська. Долучився до створення 1-го Українського полку ім. Б. Хмельницького. Сформував 1-й Український Республіканський полк й очолив його. Під час визволення України від більшовиків 2-й Запорізький курінь, яким він керував першим увійшов до Києва, випередивши німецькі війська. 12 березня 1918 р. очолив 2-й Запорізький піший полк, який став найкращим і найбільшим у Запорізькій дивізії. На прапорі полку був напис: «З вірою твердою в конечну перемогу, вперед за Україну». Очолював Кримську групу армії УHP під час визволення Криму від більшовиків. За гетьмана П. Скоропадського служив на російсько-українському кордоні. Командував Лівобережним фронтом під час другої війни з Росією. В січні 1919 р., за наказом С. Петлюри, заарештований за узурпацію влади. А в червні того ж року розстріляний.

Сергій Єфремов (1876-1939)

Народився у селі Пальчик Звенигородського повіту Київської губернії. Закінчив юридичний факультет Київського університету. Став професійним публіцистом. Створив понад три тисячі праць. У роки Української революції був заступником Голови УЦР. У першому українському уряді займав посаду генерального секретаря міжнаціональних справ. Запропонував назву Українська Народна Республіка. З вересня 1917 р. очолював Українську партію соціалістів-федералістів. За УСРР — академік Всеукраїнської Академії наук (з 1919 р.), віце-президент ВУАН, із 1923 р. завідував історико-філологічним відділом академії, очолював Комісію для складання біографічного словника діячів України, Раду Історико-літературного товариства. У 1929 р. заарештований, звинувачений в організації націоналістичної спілки СВУ (Спілка Визволення України). В 1930 р. засуджений на 10 років позбавлення волі. Помер у 1939 р. у Володимирській тюрмі в Росії.

Микола Міхновський (1873-1924)

Народився у с. Турівка на Полтавщині. Закінчив юридичний факультет Київського університету. Створив та очолив УНП. Став лідером самостійницького руху в Україні. Під час Першої світової війни служив у Київському окружному суді. Виступав за створення української армії. Долучився до формування 1-го Українського полку ім. Б. Хмельницького. Очолив «Український військовий клуб ім. П. Полуботка». Належав до складу Українського генерального військового комітету (УГВК). За причетність до виступу самостійників, у серпні 1917 р. відправлений на Румунський фронт.

Восени 1917-го оселився на Полтавщині, обраний Лубенським мировим суддею. Став членом УДХП. Під час антигетьманського повстання виступав за примирення П. Скоропадського й очільників Директорії. Співпрацював з отаманом Н. Григор’євим. До 1924 р. перебував у Новоросійську, на Кубані, де учителював. У 1924 р. повернувся до Києва, був заарештований, через кілька днів відпущений. Через день знайдений повішеним.

скачать dle 11.0фильмы бесплатно
 
Даний матеріал відноситься до підручника "Історія України 10 клас Бурнейко, Хлібовська (рівень стандарту, нова програма)", створено завдяки МІНІСТЕРСТУ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ (МОН)

Коментарі (0)

Додавання коментаря

  • оновити, якщо не видно коду

Навігація