Порівняльна характеристика Раскольнікова і Соні Мармеладової

 

Порівняльна характеристика образів Раскольнікова і Соні Мармеладової роману “Злочин і кара” Достоєвського наведена в цій статті.

Раскольников і Соня головні герої роману “Злочин і кара”. Соня Мармеладова і Родіон Раскольников існують в абсолютно різних світах. Вони, як два протилежних полюси, але не можуть існувати одне без одного. В образі Раскольникова втілена ідея бунту, в образі Соні – ідея покаяння і примирення.

Порівняльна характеристика Раскольнікова і Соні Мармеладової

РаскольніковСоня
Спільне
Молоді, бідні, обоє переступили закон і мораль, один став злочинцем, друга — повією
Відмінне
Вивів свою теорію; скоїв злочин заради себе; постраждали іншіМала тверду віру в Бога, дотримувалася християнської моралі, перетнула межу заради інших; постраждала сама

Соня вірить, що від людини нічого не залежить. Бог – її істина, любов і смиренність. В образі Соні автор втілив найкращі якості людини – жіночність, віру, любов і цнотливість.

Раскольников “людина з підпілля”. Швидше антигерой, ніж позитивний персонаж. Він чесний, здатний до співчуття і переживання. Раскольников не згоден миритися з життєвою несправедливістю, і звідси його душевні муки і злочин. Хоча Сонечка, також як і Раскольников, переступає через себе, вона все ж переступає не так, як він. Вона приносить в жертву себе іншим, а не губить, не вбиває інших людей. І в цьому втілилися думки автора про те, що людина не має права на егоїстичне щастя, вона повина терпіти, і через страждання досягати істинного щастя.

Соня сподівається на Бога, на диво. Раскольников ж упевнений, що Бога немає і чуда не буде. Родіон нещадно розкриває перед Сонею марність її ілюзій. Він говорить Соні про марність її співчуття, про безрезультатність її жертв.

У Раскольникові відчувається два протилежних характери. Він розколотий. Він може бути, за словами Разумихина, «великодушний і добрий», а може бути «холодний і байдужий». Соня бореться за те добре і великодушне, що є в Раскольникові, і перемагає в цій боротьбі, тому що за нею вища правда, вища мудрість.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы