«Портрет Доріана Грея» головні герої

 

«Портрет Доріана Грея» – єдиний опублікований роман Оскара Уайльда.

«Портрет Доріана Грея» герої роману

  • Доріан Грей – юнак, наділений неймовірною красою. Потрапляючи під вплив ідей нового гедонізму, які проповідує лорд Генрі, присвячує своє життя жадобі насолод і пороку. Це фігура двоїста. У ньому поєднуються тонкий естет і навіть романтик і порочне, безжалісний злочинець і розпусник. Ці дві протилежні сторони його характеру перебувають у постійній боротьбі один з одним. Дана подвійність героя характерна для багатьох готичних романів.
  • Безіл Голворд – художник, який написав портрет Доріана Грея. Від інших героїв його відрізняє крайня прихильність до Доріана Грея, в якому він бачить ідеал краси і людини. Іншими словами, він є переможеним ангелом хранителем Доріана Грея.
  • Лорд Генрі – аристократ, проповідник ідей нового гедонізму, «Принц Парадоксів». Його парадоксальне, суперечливе мислення перейнято критикою на все викторіанское англійське суспільство. Є своєрідним Мефістофелем для Доріана Грея.
  • Сибіла Вейн – актриса, один з найдивовижніших образів роману. До зустрічі з Доріаном жила в своєму вигаданому світі, світі театру, була талановитою актрисою. Любов показала їй всю штучність її світу, де вона не жила, а тільки грала. З любов’ю в її душі пропаде талант, так як вона намагається вирватися зі світу ілюзій в світ справжній. Але саме це і призводить до її загибелі.
  • Джеймс Вейн – брат Сибіли, моряк. Людина військової виправки, практично втратив сенс життя після самогубства Сибіли. Знаходить упокоєння в бажанні помсти.

Образ Доріана Грея в романі проходить певні етапи розвитку. Спочатку натурник перебуває під впливом ідей Лорда Генрі, але робить спроби їм протистояти. Переломним моментом у розвитку образу є смерть Сібілі Вейн, яка, на думку Доріана Грея, єдина могла протистояти спокусливим розмовам лорда. Після її смерті Доріан Грей стає свідомим провідником ідеї лорда Генрі, реалізацією його філософії. Він поширює ці ідеї на оточуючих, отруюючи певну частину молоді, і на його боці вагомий доказ – його краса. Ніхто не вірить, що він веде аморальний спосіб життя, йому довіряють, так як обличчя його чисте і спокійне, а очі випромінюють лагідний блиск. Отруюючи ідеями лорда Генрі оточуючих, Доріан Грей калічить життя багатьом.

За висловом художника Безіла Холлуорда, в історії людства є тільки два важливих моменти. Перший – це поява в мистецтві нових засобів зображення форми, другий – поява в ньому нового образу. Безіл Голворд створив портрет свого друга Доріана Грея, досконалий твір мистецтва. З цих пір портрет і натурник стануть нероздільними. Спочатку Доріан Грей не помічає своєї краси, потім з’являється лорд Генрі. У його словах – гімн молодості і краси і застереження, що вона пройде. Коли Доріан дивиться на свій закінчений портрет, у ньому прокидається заздрість до портрета (тобто до самого зображення), адже його краса безсмертна, і він висловлює думку, щоб старів не він, а його портрет. Думка Доріана матеріалізується. Відбувається низовина на форму і зміст. Портрет стає уособленням душі головного героя, його самого, а Доріан завжди залишається прекрасним і однаковим, як портрет. Всі порухи душі героя, всі таємничі думки і потворні бажання, всі злочинні вчинки відбиваються на портреті. Він прагне заховати портрет, змінити його, але сам від себе не сховаєшся. Адже портрет і натурник міняються місцями. Портрет стає змістом, внутрішнім, а Доріан лише формою, оболонкою. Цікаве це співвідношення і серед інших героїв роману.

Для Лорда Генрі його душею, суттю, втіленням ідей стає Доріан Грей, а сам він залишається лише формою, зовнішньою оболонкою, для Доріана Грея його справжнє «я» втілене в його портреті, а сам він лише олюднене зображення. З іншого боку, для Безіла Холлуорда портрет стає і змістом, і формою, тому що у нього втілюється його заповітна мрія. У Сібілл Доріан любить тільки зовнішнє, форму і не помічає внутрішнього сьогодення, самої Сібілл.

Персонажі ніби діляться на два табори: люди, які створюють мистецтво («художники») – Сибілла Вейн, Безіл Голворд; і люди, які сприймають, роздумують про мистецтво («критики») – лорд Генрі; Доріан Грей. Художник, на думку автора, це той, хто створює прекрасне. Критик це той, хто здатний у новій формі або за допомогою нових засобів передати своє враження від прекрасного. Можливо тому «художники» дружбу, любов цінують вище за мистецтво, а «критики» не здатні зазирнути далі оболонки, відкидають справжні почуття і задовольняються побаченими, театральними.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы