"Тарас Бульба" характеристика Остапа

 

Образ Остапа в повісті “Тарас Бульба” – один з головних героїв повісті Н. В. Гоголя. Цитати до образу Остапа (цитатна характеристика) також наведена в цій статті.

Микола Гоголь “Тарас Бульба” характеристика Остапа

Остап – старший син козацького полковника Тараса Бульби, брат Андрія і просто хоробрий воїн. Остап разом з братом закінчив Київську бурсу і повернувся додому, де їх чекали батько з матір’ю. Батько дуже пишався своїми синами, але вважав, що справжня школа життя ще попереду. Остап відрізнявся гарячим, непохитним характером, мужністю і рішучістю. Коли батько вирішив пожартувати щодо їх одягу молодих семінаристів, він відповів бійкою, оскільки не терпів знущань. Батько заохочував такий характер. Про вольовий характері героя свідчить факт успіхів у навчанні. Спочатку йому зовсім не давалося навчання, але незабаром він вже був одним з кращих академіків в закладі. Мрії Остапа були завжди пов’язані зі битвами подвигами. Він не хотів ні в чому поступатися своєму батькові, старому козацькому полковнику. Остапу було 22 роки, але він уже був досить холоднокровний, розважливий і рішучий.

Незважаючи на це, серце Остапа було добрим. Його до глибини душі чіпали сльози матері, і він тяжко переживав втрату брата.

Козаки що швидко оцінили силу і сміливість молодого Остапа і ставили його в перший ряд в битвах. Навіть подейкували, що з нього в майбутньому вийде хороший полковник. Цей персонаж до кінця залишався вірним вітчизні, родині і товаришам. На жаль, доля його була трагічна. Потрапивши в полон до поляків, згодом він був страчений у Варшаві. Останні його слова були пов’язані з батьком. Він знав, що батько десь поруч. Навіть в процесі страти Остап не вимовив жодного стогону або крику. Він помер як герой, відданий своїй батьківщині.

Образ Остапа “Тарас Бульба” цитати

Зовнішність, портрет Остапа:

«Крепостью дышало его тело, и рыцарские его качества уже приобрели широкую силу льва»

«…два дюжие молодца, ещё смотревшие исподлобья, как недавно выпущенные семинаристы. Крепкие, здоровые лица их были покрыты первым пухом волос, которого ещё не касалась бритва».

Відношення до навчання: «…в первый год (из киевской бурсы) ещё бежал. Его возвратили, высекли страшно и засадили за книгу. Четыре раза закапывал он свой букварь в землю, и четыре раза, отодравши его бесчеловечно, покупали ему новый». Тарас Бульба пригрозив залишити сина в монастирських служках, якщо він не вивчиться всім наукам, тільки після цього Остап почав займатися.

Характер: «Остап считался всегда одним из лучших товарищей…. никогда, ни в каком случае не выдавал своих товарищей… был суров к другим побуждениям, кроме войны и разгульной пирушки… был прямодушен с равными… имел доброту…»

Юнацькі мрії: мріяв стати справжнім козаком і відправитися в Запорізьку Січ.

Поведінка під час бою: «Остапу, казалось, был на роду написан битвенпый путь и трудное знанье вершить ратные дела». Остап холоднокровно бився, «мог вымерить всю опасность», в нём «не могли не быть заметны наклонности будущего вождя».

Ставлення до товариства: до останньої хвилини свого життя залишався справжнім товаришем.

Відношення до особистого щастя: ніколи не прагнув до особистого щастя. «Он был суров к другим побуждениям, кроме войны и разгульной пирушки; по крайней мере, никогда почти о другом не думал».

Відношення з батьками: ближче до батька, мріє до кінця залишитися вірним своїм товаришам, до останнього захищати свою батьківщину


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы