"Дон Кіхот" короткий зміст

 

“Дон Кіхот” короткий зміст роману Сервантеса можна прочитати за 8 хвилин.

“Дон Кіхот” короткий зміст

В одному селі Ламанчі жив один чоловік. Йому було близько 50 років, а зовнішній вигляд у нього був дуже немічним. У нього майже нічого не було, і звали його чи то Кохана, чи то Кесада, та це й не має значення, адже головне, що себе він кличе себе Дон Кіхот і вважає себе лицарем. А все тому що він багато прочитав книжок про лицарів, і на цьому грунті почав сходити з розуму.

Одного разу він вирішив подорожувати. Він вибрав собі даму серця, так як читав про це. Нею стала якась Дульсінея Табосьска, але насправді її звали Альдонса Лоренса.

Загалом, він відправився в дорогу. Через якийсь час він втомився і вирішив переночувати в замку, хоча це був лише заїжджий двір. Дон Кіхот дуже смішно розмовляв, уявляючи себе лицарем і ні в яку не хотів знімати шолом, хоч він і заважав йому. А ще Дон Кіхот попросив господаря заїжджого двору посвятити його в лицарі, але перед цим Дон Кіхот зобов’язаний вчинити ритуал. Однак після того, як один погонич з заїжджого двору доторкнувся до обладунків уявного лицаря і Дон Кіхот його вдарив, господар заїжджого двору поспішив посвятити його в лицарі. Дон Кіхот пішов у бік будинку, так як хотів взяти грошей і сорочки – це йому порадив господар двору. По дорозі додому Дон Кіхот побачив, як людина б’є хлопчика. Тоді він заступився за пастушка, а після того, як пішов Дон Кіхот, чоловік побив цього хлопчика до напівсмерті.

Поки Дон Кіхот подорожував, священик і цирульник спалили його книги про лицарів. А Дон Кіхот тим часом пропонує хліборобу Санчо Пансі стати його зброєносцем, і хлопець погоджується. Увечері вони виїхали з села, в дорозі вони побачили вітряні млини. Дон Кіхот подумав, що це велетні і став з ними боротися, але вони перемогли.

Це був не останній подвиг Дон Кіхота. То на заїжджому дворі він подумав, що служниця – це закохана в нього дочка господаря будинку, то стадо баранів він приймає за ворожу рать. І завжди він отримував за це. А Санчо Панса прозвав його лицарем сумного образу. Одного разу цирульник одягнув у дощ на голову таз, так Дон Кіхот подумав, що це шолом Мамбріна, яким він так хотів заволодіти і відібрав його у цирульника. І ще пізніше, він звільнив каторжників.

У Сьєрра-Морені у Санчо крадуть осла. Вони з Дон Кіхотом знаходять валізу, в якій лежать вірші, білизна і трохи монет. Господарем валізи був якийсь безумець Карденья, у якого була дуже заплутана історія кохання, в якій фігурують якісь Люсінда, Доротея і Фернандо. Він починає розповідати цю історію, але Дон Кіхот лається з ним через те, що Карденьо погано відгукнувся про королеву Мадосіме.

Дон Кіхот пише листи Дульсінеї і своїй племінниці і відправляє їх разом з Санчо Пансой. Останній, прийшовши в село, зустрічає священика і цирульника, які, бажаючи допомогти Дон Кіхота, підмовляють Санчо Пансо сказати, що Дон Кіхота кличе Дульсінея. Але Дон Кіхот не йде до неї, оскільки не скоїв ще досить подвигів. Тоді священик і цирульник придумують інший план. Одна з учасниць історії Карденьо – Доротея назвалася принцесою Мікомінской, вона змогла виманити Дон Кіхота в ліс, де його посадили в клітку священик і цирульник.

Дон Кіхот просидів якийсь час вдома. За ним доглядала племінниця. Священик і цирульник думали, що Дон Кіхот одужав, але вони помилилися.

Санчо після тих подій прийшов додому до дружини і пообіцяв, що наступного разу він повернеться великою людиною. Він пішов до Дон Кіхота і розповів, що в світ вийшла книга «Дон Кіхот», яка стала дуже популярною. Тоді вони таємно виїжджають з села. Самсон, людина, яка розповіла Санчо про книгу, радив їм їхати в Сарагосу, де мав відбутися лицарський турнір.

Дон Кіхот вирішує з початку їхати до Дульсінеї, але виявилося, що він не тільки не знав, де вона живе, але він не знав як вона виглядає. Тоді Санчо Панса, бажаючи не викрити таємницю про недоставлені листи і змову з цирюльником і священиком показує на перших-ліпших селянок і говорить, що одна з них і є дама серця лицаря. Але Дон Кіхот розчарувався, він думав, що вона неземна красуня, а виявилося, що вона звичайна селянка.

У лісі Дон Кіхот і Санчо Пансо зустрічають Лицаря Дзеркал, який на прохання Самсона намагався його заманити додому. Але на жаль Лицар Дзеркал програв Дон Кіхоту. Наш герой вирушає далі, по дорозі він вирішує, що він Лицар Левів, після того, як від попросив відкрити клітку з левом в проїжджаючому возі, а лев навіть не вийшов.

Далі Дон Кіхот вирушає в село, де був присутній на весіллі. Він з Санчо відправляється до печери Монтесиноса, в яку по мотузці спускався Дон Кіхот. Через пів години його дістали і він почав розповідати, що він там бачив, але в ці розповіді не вірив навіть Санчо.

Далі вони дісталися до заїжджого двору, де мавпа віщунка розповіла все про Санчо Пансу і Дон Кіхота, але насправді людина, яка принесла мавпу був Хинес де Пагамонше, який переховувався від влади і все знав про Санчо і Дон Кіхота.

Одного разу Дон Кіхот став свідком соболиного полювання герцога і герцогині. Виявилося, що про нього багато читали. Від цього дуже добре поставилися до нього. Дон Кіхот був запрошений в замок герцога. Вони дивувалися розсудливості та безумству Дон Кіхота і розуму і простоті Санчо, який вже повірив у всі казки Дон Кіхота і навіть про зачаровану Дульсінею, якої насправді не було. І повірив у те, що для того щоб зняти чари, потрібно, щоб Санчо 3000 разів ударив себе батогом по голих сідницях. За цей герцог обіцяв йому острів.

Трохи пізніше Дон Кіхоту вдалося зняти чари з приїхавших у замок графині Тіфальді та її чоловіка Треньбреньо, які були зачаровані в статуї, і ще допоміг дуеньям позбутися борід.

Санчо Пансо дали в управління острів на суші. Він був хорошим губернатором, він міг всіх справедливо розсудити, але все ж довго він не протримався і відмовився від острова, який називався Баратарія.

Він з Дон Кіхотом їде з замку. Вони направляються в заїжджий двір, де дізнаються про брехливі розповіді про пригоди Дон Кіхота і Санчо Пансао другої частини книги «Дон Кіхот». Тоді наш лицар вирішує зробити не так, як написано в книзі. Замість Саргоси він вирушає до Барселони, бере участь у лицарському турнірі, але програє, а перемагає ніхто інший, як Самсон, який вимагає, щоб Дон Кіхот повернувся додому, в надії на повернення розуму.

Повернувшись до рідного села, Дон Кіхот вирішує стати пастухом, але незабаром він захворів. Його розум став ясніше і був він вже не Дон Кіхотом, а Алонсо Кіхано, який проклинав лицарські романи.

Дон Кіхот помер, і сталося це зовсім не по лицарськи.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы