"Гамлет" характеристика героїв

 

Герої п’єси “Гамлет” доносять до кожного читача свої переживання, біль, втрати… Характеристика образів “Гамлет” наведена в цій статті.

“Гамлет” характеристика героїв

“Гамлет” система образів дозволяє якнайкраще розкрити філософські проблеми, закладені в основу твору. Важливо зрозуміти, що кожен з образів, змальованих у творі, далеко не однозначний.

Кожен герой Шекспіра — окремий світ з його достоїнствами і вадами.

Гертруда – мати Гамлета, вже через два місяці після смерті короля вийшла заміж за брата чоловіка. Син засуджує її вчинок, але від цього вона не стала менше любити Гамлета. Гертруда – розумна, але слабка й безвольна. Стає спільницею Клавдія навіть у цькуванні власного сина. Відсутнє почуття материнської любові. Не знає каяття. Коли вона, випивши отруту, яку Клавдій приготував для Гамлета, переконалася у підступності свого нового чоловіка, то зрозуміла, наскільки її син був мудрим і справедливим.

Глибоко психологічний і образ Офелії, яка, на відміну від Гамлета, збожеволіла насправді після смерті батька і через нерозділене кохання до Гамлета. Вона загинула, зірвавшись зі скелі у швидкий потік. До останнього подиху вона кохала Гамлета, по-жіночому жаліла його і все йому прощала. Офелія слабовольна, кориться волі батька, стає іграшкою в руках батька та Клавдія. Оточення змушує її стати на шлях брехні та шпигунства. Неспроможна боротися за своє кохання. Божевілля Офелії – відмова від неї Гамлета, смерть батька, розуміння того, що вона обманювала Гамлета, але й її обмануто.

Цікавий психологічний портрет друга Гамлета — Гораціо. Він ділить із Гамлетом всі його тривоги, сумніви і всі його безумства. Після поєдинку Гамлета з братом Офелії, у якого було отруєне вістря шпаги, Гораціо відчуває серцем трагічний кінець і просить свого товариша: «Ще подиши на цьому світі й про мене розкажи». Взагалі кожен персонаж Шекспіра по-своєму особливий, неповторний і незабутній.

Король Клавдій – «кривавий» монарх-тиран. Убив брата, спокусив королеву, має підлі наміри відносно Гамлета. Нікому не вірить, сам розпускає плітки. Обережний, хитрий, розумний, лицемірний. Нечиста совість мучить і його, не даючи спокійно насолоджуватися досягнутим

Образ Гамлета складний, сповнений суперечностей. Гамлет одержимий пошуками істини. Щоб дізнатися про причину смерті батька, він готовий на все: підмовляє акторів зіграти сцену, за якою він може простежити реакцію Клавдія, сміливо іде вночі на зустріч із привидом батька, а почувши з його уст, хто винуватець смерті короля, продовжує шукати істину. Задля цього він прикидається божевільним, щоб приспати пильність Клавдія. Своїм «божевіллям» він відштовхує любляче серце Офелії і помилково вбиває її батька. Події розвиваються дуже стрімко, але це аж ніяк не порушує психологічної цілісності портрета кожного шекспірівського персонажа. Гамлет проходить до кінця увесь шлях пошуків істини. Фінал трагічний, але справедливість восторжествувала, і підступний вбивця та зрадник покараний рукою Гамлета.

Полоній – хитрий царедворець, що видає себе за мудреця. Інтриган та лицемір. Шпигує за власними дітьми. У нього все підкоряється розрахункові. Помирає від руки Гамлета, пійманий на шпигунстві

Лаерт – син Полонія, запальний, недалекоглядний, чесний. Мислить вузько, лише в межах родинних звичаїв. Стає знаряддям лихих намірів Клавдія. Помирає у двобої з Гамлетом від отруєної Клавдієм шпаги

Розенкранц і Гільденстерн – друзі Гамлета, він їм довіряв, але вони зрадили принца. Шпигуни Клавдія: везуть послання в Англію, в якому говорилося про те, що принца треба вбити. Вони втілюють в собі лицемірство та підступність. Були страчені в Англії.


Vchys: ГДЗ, Решебники , Ответы, Реферати, Твори, ПрезентаціїГДЗ, Решебники и Ответы